Credit Suisse přiznala daňové úniky a v USA zaplatí 2,5 miliardy dolarů

Jedna z předních švýcarských bank Credit Suisse Group se přiznala k napomáhání daňovým únikům ve Spojených státech a tamním úřadům tak zapltí přes 2,5 miliardy dolarů (více než 50 miliard korun).

Podle agentury Reuters o tom informovalo americké ministerstvo spravedlnosti. Podle Erica Holdera, amerického ministra spravedlnosti, jde o největší banku za posledních 20 let, která přiznala vinu v trestněprávním obvinění.

Jedna z nejvyšších pokut, kterou americkým úřadům kdy zaplatila některá ze světových bank v souvislosti s daňovými podvody, podle Holdera dokazuje, že žádná finanční instituce není nad zákonem.

Banka na oznámení dohody reagovala prohlášením, podle něhož částka nijak nenaruší její finanční operace ani neomezí další provoz.

Podle únorové zprávy vyšetřovací komise amerického Senátu pomohla Credit Suisse dvaadvaceti tisícům většinou movitých amerických klientů ukrýt před americkým daňovým úřadem deset až 12 miliard dolarů. Generální ředitel Credit SuisseBrady Dougan se posléze omluvil. Tvrdil tehdy, že malá skupina bankéřů působících ve Švýcarsku zřejmě porušila americké zákony a oklamala nadřízené.

Zdroj: ČTK

Credit Suisse přiznala daňové úniky a v USA zaplatí 2,5 miliardy dolarů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kamery GoPro jdou se svými akciemi na burzu

    Byznys ·

    Americká společnost GoPro, která je předním výrobcem nositelných minikamer, oznámila, že hodlá vstoupit na burzu Nasdaq. Firma podle agentury Reuters plánuje získat em…

  2. Malé oči: Filmový festival pro děti od dětí

    ·

    „Malé oči“ jsou první pražský dětský filmový festival, který od 19. do 25. května pořádá Bio Oko ve spolupráci s Aeroškolou. Celé přípravy má na starost tým mladýc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.