„Copywriting vnímám jako službu zákazníkům, byť pracuji s klienty,“ říká Mužíková

Služby copywritera v dnešní době hojně využívají firmy, které chtějí zaujmout své zákazníky. Pomoci jim přitom může s celou řadou věcí od obsahu letáků, produktových popisů až po sociální sítě. Copywriterka Michaela Mužíková ale svoji práci vnímá více jako službu zákazníkům. Zkoumá totiž, co zákazníci o produktu nebo službě řeší a potřebují zjistit.

Může se stát, že copywriter je v dnešní době takovým buzzwordem. Toto označení slyšíme často, ale málokdo ví, co si pod tím představit. „Slovo copywriter je hodně široké a ta škála s čím vším může někde pomoci je obrovská. Jsou to v zásadě veškeré texty nebo obsahová strategie, co kde říkat,“ vysvětlovala v pořadu Podnikání od A do Zet Mužíková. Každý copywriter si pak většinou najde své zaměření od produktových popisů přes webovou prezentaci nebo prezentaci na sociálních sítích té konkrétní firmy.

Mnohem více než reklama je podle Mužíkové práce copywritera pomoc a služba zákazníkům. „Když budeme mluvit konkrétně a vezmeme si například e-shop s kabelkami, tak často e-shop popisuje barvu kabelky a u toho skončí. V popisku může být pro člověka, který nakupuje, mnohem cennější zjistit, jakou kapsičku ta kabelka má, jestli tam bude místo na klíče. Tohle všechno může ten copywriter řešit,“ řekla.

Copywriting vyžaduje notnou dávku kreativity a zejména porozumění. Mužíková upozorňuje, že copywriter musí přizpůsobit svou práci danému odvětví. Nelze tak použít stejné, univerzální postupy. „Určité postupy jsou vždy stejné. Potřebujete poznat cílovou skupinu, ke které texty budou mluvit. Co se ale mění, je jaké informace potřebují lidé v tom daném oboru,“ řekla s tím, že jinak se rozhodně bude prodávat elektronika a jinak oblečení. Komunikace také musí zapadnout do mozaiky stylu firmy.

 

 

Pořad Podnikání od A do ZET připravuje a moderuje investorka a mentorka Margareta Křížová.

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích. Nejnovější rozhovor s Michaelou Mužíkovou si můžete přehrát v playeru výše.

 

 

Zdroj: Zet

„Copywriting vnímám jako službu zákazníkům, byť pracuji s klienty,“ říká Mužíková Foto: Archiv Michaely Mužíkové

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.