Coca-Cola zaplatí 2,2 miliardy dolarů za podíl v Monster Beverage

Největší světový výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola zaplatí 2,2 miliardy dolarů za téměř sedmnácti procentní podíl v kalifornské firmě Monster Beverage. Podle prohlášení firem poskytne Monster Coca-Cole dvě místa ve své správní radě a stane se jejím exkluzivním partnerem v oblasti energetických nápojů.  dostane Coca-Cola dvě místa ve správní radě Monster 

Coca-Cola svou divizi energetických nápojů, do níž patří značky NOS, Full Throttle a Burn, nyní převede na Monster, která zase nápojovému gigantovi předá své ostatní značky jako Hansen´s Natural Soda a Peace Tea. V rámci dohody získá Coca-Cola dvě místa ve správní radě nového partnera. Coca-Cola se stane pro Monster přednostním globálním distribučním partnerem a Monster bude exkluzivním partnerem Coca-Coly na poli energetických drinků.

Výkonný šéf Coca-Coly Muhtar Kent uvedl, že jeho firma má opci na zvýšení svého podílu v Monster na 25 procent. „Akciová investice v Monster je kapitálově efektivní cestou k posílení našich aktivit v rychle rostoucí a atraktivní kategorii energetických nápojů,“ řekl Kent podle agentury Reuters.

Coca-Cola vlastní více než 500 značek sycených i nesycených nápojů. Kromě hlavní značky Coca-Cola jí patří například značky Fanta, Sprite, Powerade a Minute Maid. Nápoje prodává ve více než 200 zemích světa.

Zdroj: Reuters, ČTK

Coca-Cola zaplatí 2,2 miliardy dolarů za podíl v Monster Beverage Foto: Ilustrační fotografie Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.