Coca-Cola kupuje minoritní podíl výrobce sportovních nápojů BodyArmor

Nápojový gigant Coca-Cola koupí minoritní podíl ve výrobci sportovních nápojů BodyArmor. Investice jde ruku v ruce se snahou největšího světového výrobce nealkoholických nápojů rozšířit svoji nabídku a posílit v konkurenci s nápojem Gatorade firmy PepsiCo. Částku ani výši podílu firmy nezveřejnily.

Coca-Cola se díky investici stane druhým největšíma akcionářem BodyArmor. Energetické nápoje firmy jsou známé tím, že používají přírodní přísady. Třetím největším akcionářem firmy je basketbalová hvězda Kobe Bryant, který do ní investoval v roce 2013, dva roky po založení. Dohoda umožňuje Coca-Cole podíl zvýšit. Firma BodyArmor výměnou získá napojení na stáčírny a plnírny Coca-Coly, což jí pomůže zvýšit distribuci, napsaly agentury AP a Reuters.

Coca-Cola již vyrábí sportovní nápoj Powerade, ten je však méně oblíbený než Gatorade od PepsiCo.

Coca-Cola investuje do novějších nápojů, aby se stala tím, co generální ředitel James Quincey nazývá úplná nápojová společnost, protože Američané se odklánějí od tradičních sycených nápojů.

Hodnota amerického trhu se sportovními a energetickými nápoji činí podle údajů Euromonitor International zhruba 20 miliard dolarů (453,4 miliardy Kč) ročně. Gatorade a další nápoje firmy PepsiCo mají na trhu zhruba třetinový podíl. Následují Monster Beverage a Red Bull. Coca-Cola je čtvrtá s podílem sedm procent. Coca-Cola vlastní také podíl 16,7 procenta v Monster.

 

 

Zdroj: ČTK

Coca-Cola kupuje minoritní podíl výrobce sportovních nápojů BodyArmor Foto: kevin brine / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Musk jedná se Saúdy o stažení Tesly z burzy

    Byznys ·

    Zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk jedná se stoupenci případného odkupu akcií firmy a jejich stažení z veřejného akciového trhu. Je me…

  2. Turecko činí opatření proti propadu cen liry

    Byznys ·

    Turecká centrální banka v pondělí v reakci na pokles domácí měny slíbila zajištění dostatečné likvidity bankovního sektoru a snížila požadavky na kapitálové rezervy ko…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.