CNN obnoví po třech měsících vysílání v Rusku

Televizní zpravodajská stanice CNN International obnoví v Rusku po třech měsících znovu vysílání. Informoval o tom ruský list Izvestija s odvoláním na zdroje ze CNN. Zprávu následně potvrdil podle TASS i ruský úřad pro dohled nad médii. 

„Vítám, že CNN dodržuje dohody, které jsme uzavřeli při jednáních (o obnově vysílání). Věřím, že společnost bude stejně bezchybná i ve své obsahové politice,“ prohlásil šéf Roskomnadzoru Alexandr Žarov.

Stanice CNN International loni v listopadu oznámila, že od 31. prosince nebude v Rusku dostupná a že její odchod z tamního trhu souvisí se změnami ruského mediálního zákona. Televize nicméně vyjádřila naději, že se do země vrátí. Odchod se týkal výhradně vysílání, moskevská zpravodajská kancelář CNN uzavřena nebyla.

Činnost médií se snaží Moskva kontrolovat. V zemi byl například schválen zákon, který výrazně omezuje možnost zahraniční majetkové účasti v ruských médiích. Podle kritiků jde o další krok Kremlu ve snaze omezit svobodu slova. Obhájci právního předpisu naopak tvrdí, že to bylo nutné vzhledem k informační válce, kterou kvůli ukrajinské krizi vede Západ vůči Rusku.

 

Zdroj: ČTK

CNN obnoví po třech měsících vysílání v Rusku Foto: Katherine Welles / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Řecko vydrží s penězi jen do Velikonoc

    Byznys ·

    Řecku hrozí, že se po Velikonocích dostane do platební neschopnosti. Podle interních výpočtů Evropské komise má řecká vláda dostatek peněz jen do 8. dubna. Od dalšího …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.