Clintonová vyhrála nominační souboj demokratů v Nevadě

Hillary Clintonová ohlásila vítězství ve včerejším nominačním souboji Demokratické strany v Nevadě. Po sečtení dvou třetin okrsků získává 52,2 procenta hlasů, její soupeř Bernie Sanders 47,8 procenta, napsala agentura Reuters.

„Je to vaše vítězství,“ napsala Clintonová na Twitteru v poděkování svým stoupencům.

Úspěch Clintonové v Nevadě průzkumy předpovídaly. Její těsná výhra ve státě, kde se před časem předpovídalo její dvouciferné vítězství, ale naznačuje, že demokratické nominační klání bude dlouhé a náročné, uvedla agentura Reuters.

Nevada je stát s velkým zastoupením menšin, na než Clintonová spoléhala. Sanders ale dokázal svým ziskem hlasů vyvrátit argument Clintonové, že má podporu pouze ve státech s převládající bělošskou populací, konstatovala agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Clintonová vyhrála nominační souboj demokratů v Nevadě Foto: Shutterstock.com: Hillary Clintonová

reklama

Další články

  1. USA zpřísnily sankce proti Severní Koreji

    Společnost ·

    Prezident Barack Obama včera podepsal zákon rozšiřující americké sankce namířené proti Severní Koreji. USA zpřísnili sankce po severokorejském jaderném testu z letošní…

  2. ČSA se loni dostaly do zisku 223 milionů korun

    Byznys ·

    České aerolinie (ČSA) loni dosáhly zisku 223 milionů korun. Minulý rok se přitom společnost dostala do ztráty 631 milionů korun. Při zmenšení flotily se národnímu dopr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.