Cisco stoupl čtvrtletní zisk o 21 %, zároveň ale propustí až 7 procent zaměstnanců

Americké technologické firmě Cisco Systems stoupl čistý zisk ve čtvrtém finančním čtvrtletí o 21 % na 2,8 miliardy dolarů (67 miliard korun). Společnost zároveň uvedla, že propustí až 5500 zaměstnanců. To je přitom téměř sedm procent její celkové pracovní síly. Největší světový výrobce routerů, přepínačů a dalších zařízení potřebných pro počítačové sítě, se chce v budoucnu více soustředit na oblasti jako zabezpečení, cloudové služby nebo takzvaný internet věcí.

Reorganizace je důsledkem obecnějších změn, které největší technologické firmy světa nutí v rámci snah o rostoucí příjmy hledat nové směry vývoje. Ciscu konkrétně uškodilo, když jeho firemní klientela začala namísto firemních internetových sítí ve vlastních prostorách více využívat vzdálená datová střediska.

Společnost na jaře zaměstnávala přes 73 000 lidí. Zpravodajský server CRN s odvoláním na zdroje blízké podniku původně avizoval, že podnik hodlá propustit až 14 000 zaměstnanců.

Společnost rovněž oznámila, že za tři měsíce do 30. července vydělala po očištění o mimořádné položky 63 centů na akcii. Analytici v anketě agentury Reuters počítali v průměru s výsledkem 60 centů.

Příjem firmy ale klesl o 1,6 procenta na 12,6 miliardy dolarů. Příjem v divizi routerů se přitom snížil o šest procent. V divizi zabezpečení, která nabízí například systémy předcházení kybernetickým útokům, naopak tržby stouply o 16 procent.

 

Zdroj: ČTK

Cisco stoupl čtvrtletní zisk o 21 %, zároveň ale propustí až 7 procent zaměstnanců Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.