Chytré telefony dominují oblasti měření sportovních aktivit

Téměř třetina Čechů (30 procent) využívá k měření sportovních aktivit chytré telefony. Chytré náramky upřednostňuje pět procent lidí, chytré hodinky rovněž pět procent a sporttestery dvě procenta. Sportovní výkon si ve větší míře pomocí nositelné elektroniky monitorují muži. Tři z deseti lidí také využívají pro sportování potravinové doplňky. Informace vycházejí z průzkumu firmy GfK.

Nejvíce aktivní ve využívání chytrých telefonů při sportu jsou lidé ve věku 18 až 29 let, používá je téměř polovina z nich. Lidé s nižším vzděláním chytré telefony používají dvakrát méně než lidé se vzděláním středoškolským či vyšším. Monitorování sportovních aktivit je nejvíce populární ve Středočeském kraji, naopak v Praze nejméně.

Kromě mobilů, chytrých hodinek a fitness náramků využívají lidé také například sporttestery nebo jednoduché krokoměry bez možnosti připojení k počítači. Nositelná elektronika informuje uživatele mimo jiné o tom, jak rychle běží či jde, jaký má tep či jakou vzdálenost urazil.

Tři z deseti lidí také využívají potravinové doplňky. Obecně největšími uživateli potravinových doplňků pro příležitostný sport jsou lidé s vysokoškolským vzděláním. Nejvíce Češi využívají volně prodejné vitamíny nebo minerály (16 procent). Jako další užívané doplňky při sportu lidé jmenovali fitness tyčinky, kloubní výživu, energizéry a proteinové nápoje.

„Více aktivního sportu, více užívání sportovních potravinových doplňků. I tak by se dal charakterizovat přístup aktivních sportovců - více než ostatní totiž používají prakticky všechny kategorie potravinových doplňků s výjimkou volně prodejných vitamínů a minerálů,“ dodala Kristina Hanušová z GfK.

 

 

Zdroj: ČTK

Chytré telefony dominují oblasti měření sportovních aktivit Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Irma a Harvey budou USA stát kolem 290 miliard USD

  Byznys ·

  Řádění hurikánů Irma a Harvey bude stát Spojené státy kolem 290 miliard dolarů (6,3 bilionu Kč), což představuje zhruba 1,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). P…

 2. Nejlepší rating na světě má Německo

  Byznys ·

  Analytická společnost Dun & Bradstreet (D&B) zvýšila rating Německu v kategorii nejnižšího rizika návratnosti investice o jeden stupeň. Jde o nejlepší rating z…

 3. EU kritizuje Trumpovu hospodářskou politiku

  Společnost ·

  Výbor složený ze zástupců ministerstev financí členských zemí Evropské unie podrobil kritice hospodářskou politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyjádřil obavu…

 4. Klaus podpořil německou populistickou stranu AfD

  Společnost ·

  Spor o globální oteplování patří podle bývalého českého prezidenta Václava Klause minulosti. Jeho strana v něm prohrála, míní. Klaus dnes o tématu hovořil na předvoleb…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.