Chystá se nejdražší prodej státní budovy za posledních deset let

Stát se pokusí vydražit areál budov bývalého kláštera na Náměstí Republiky v Praze, vyvolávací cena činí 790 milionů korun. Jde o nejdražší prodej státní budovy za posledních deset let. Areál si před dražbou prohlédly desítky lidí, kolik zájemců se ale dražby nakonec zúčastní, dražební společnost tají. Počítá však i s variantou, že zájem o areál nebude.

V prostorách bývalého barokního kláštera dosud sídlilo regionální pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pro střední Čechy. To se loni v rámci úsporných opatření přemístilo do centrály ÚZSVM na Rašínově nábřeží v Praze 2. Budova stojí vedle divadla Hybernia, naproti je Obecní dům, poblíž jsou také obchodní centra Palladium a Kotva. Lokalita je podle odborníků velmi žádaná, stát by tak s prodejem neměl mít větší problémy.

Stát v současnosti nabízí k prodeji desítky nemovitostí, které má ve správě. Nejdražší, kromě budovy na náměstí Republiky, jsou nyní podle nabídky na internetu budovy bývalého Krajského ředitelství policie v Karlových Varech. Minimální kupní cena objektů je 41,4 milionu Kč. Další v pořadí podle ceny je penzion v Tachově za nejméně 16,5 milionu korun.

 

Zdroj: ČTK

Chystá se nejdražší prodej státní budovy za posledních deset let Foto: ČTK/Šimánek Vít

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.