Chyby na sociálních sítích mohou ve firmách vést k poškození značky a velkým finančním ztrátám

Sociální sítě jsou komunikačním fenoménem dnešní doby, který neváhá využívat i podnikatelská sféra například k posílení značky nebo k náboru nových zaměstnanců. Redaktorka měsíčníku Moderní řízení Hana Kejhová na rádiu Zet citovala studii poradenské společnosti Accenture, podle které s sebou firemní využití sociálních sítí nese také rizika spojená s poškozením značky a z toho plynoucích finančních ztrát.  

„Falešní představitelé tiskové agentury Associated Press napadli nepravdivou zprávou burzovní trh v Americe. Index Dow Jones Industrial Average, který je jedním z nejznámějších ukazatelů vývoje na americkém akciovém trhu, během několika minut klesl o 150 bodů, což představovalo ztrátu 150 miliard dolarů na hodnotě trhu,“ uvádí konkrétní příklad Kejhová.

Také podniková špionáž má podle Kejhové každý rok u tisícovky největších světových firem za následek ztráty ve výši 45 miliard dolarů.

Firmy se mohou zneužití sociálních sítí bránit většinou legislativními kroky, ale neměly by zapomínat na selhání lidského faktoru. „Často se ve firmách podepisují dodatky ke smlouvám, jak se na sociálních sítích chovat. V mnoha profesích, kde se profilujete na veřejnosti se například zdůrazňuje to, že ten člověk si musí uvědomit, že byznysoví partneři ho vnímají jako jednu osobu - často neodliší to, co říkáte jako zástupci instituce, a co říkáte sám za vlastní osobu,“ řekla Kejhová.

 

Celý rozhovor o firemním využití sociálních sítí s redaktorkou magazínu Moderní řízení Hanou Kejhovou si můžete poslechnout v playeru výše.

Více se o tématu dočtete také v aktuálním vydání měsíčníku Moderní řízení.

 

Zdroj: ZET

Chyby na sociálních sítích mohou ve firmách vést k poškození značky a velkým finančním ztrátám Foto: Zdroj : Jiří Koťátko

reklama

Další články

 1. Strojvůdci v Německu dnes zahájí další stávku

  Byznys ·

  Německý Odborový svaz strojvůdců (GDL) vyhlásil kvůli sporu s vedením železničního dopravce Deutsche Bahn (DB) další stávku. Podle včerejšího oznámení odborů, se nákla…

 2. Ukrajina chce po Gazpromu přes 16 miliard dolarů

  Byznys ·

  Ukrajina chce v rámci arbitrážního řízení získat od ruské plynárenské společnosti Gazprom více než 16 miliard dolarů (přes 390 miliard Kč). Uvedl to dnes podle agentur…

 3. V Miláně začala světová výstava Expo 2015

  Společnost ·

  V severoitalském Miláně dnes v 10 hodin dopoledne začala světová výstava Expo 2015, jejíž letošní moto je „Potraviny pro planetu, energie pro život“. Hlavním tématem j…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.