Chybu v systému Android mají vyřešit pravidelné měsíční aktualizace

Výrobci elektroniky Samsung a LG a internetová společnost Google slíbily, že budou zajišťovat pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace pro chytré telefony s operačním systémem Android. Informoval o tom v pátek zpravodajský server BBC. V softwaru se v červenci přišlo na velkou bezpečnostní díru, kvůli které by se hackeři mohli dostat k údajům v až jedné miliardě telefonů.

V oběhu je mnoho verzí Androidu a výrobcům podle BBC nějaký čas trvalo, než lidem nabídli řešení.

Přístup k datům počítačoví piráti mohli získat jednoduše tím, že by někomu poslali textovou zprávu s videem, a Android na odstranění slabiny, známé jako Stagefright, pracoval.

„Můj odhad je, že to je největší jednotlivá aktualizace softwaru, která kdy existovala,“ uvedl podle BBC Adrian Ludwig, který se stará o zabezpečení Androidu.

LG, Samsung a Google uvedly, že řada jejich přístrojů dostane záplatu a každý měsíc budou přicházet další aktualizace.

 

Zdroj: ČTK

Chybu v systému Android mají vyřešit pravidelné měsíční aktualizace Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. ČSA předčasně ukončí sezónní linku do Atén

    Byznys ·

    České aerolinie v srpnu předčasně ukončí linku do Atén, kam začaly létat v červenci. Důvodem je přetrvávající hospodářská krize v Řecku. Jde o první destinaci, kterou …

  2. Řecko vyzvalo Evropskou unii k pomoci s uprchlíky

    Společnost ·

    Řecký premiér Alexis Tsipras vyzval Evropskou unii k větší solidaritě s jeho zemí, protože tamní úřady nemohou zvládnout nápor tisíců imigrantů. Organizace spojených n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.