„Chováme se všichni tak, jako kdybychom tu měli být napořád,“ říká cyklista Tomáš Bábek

Velmi komplikované období prožil před pár lety cyklista Tomáš Bábek. Kvůli nehodě prožil několik dní v kómatu a šance na přežití byla při první operaci padesát na padesát. Přežil. A nejen to. Vrátil se ke sportu. A ačkoliv to trvalo déle, než by možná jeden vydržel, přišly i úspěchy. A nemalé. A právě Tomáš Bábek je dalším hostem pořadu Myšlení první ligy. 

Před sedmi lety Tomáš Bábka v Brně srazilo auto. Znamenalo to otevřenou zlomeninu stehenní kosti, trojitou zlomeninu dolní čelisti, ztrátu zubů, zlomenou zánártní kůstku a proraženou plíci. Podle doktorů už neměl nikdy jezdit na kole. Ale začal. Výsledky však dlouho nepřicházely. Ale díky své houževnatosti vytrval. Nenechal se zlomit. A odměna přišla.

Nyní je Bábek Králem cyklistiky v Česku. Stal se prvním drahařem po deseti letech, kterému se to povedlo. Z trůnu sesadil bikera Jaroslava Kulhavého. A na trůnu sedí oprávněně. V minulé sezóně získal stříbro a bronz na mistrovství světa a vyhrál Světový pohár v keirinu.

Jak se Bábek k cyklistice dostal, co ho v dětství nejvíce ovlivnilo a jak vážný úraz poznamenal jeho život, řekl Janu Mühlfeitovi v pořadu Myšlení první ligy na rádiu Zet. Rozhovor si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.

 

Zdroj: ZET

„Chováme se všichni tak, jako kdybychom tu měli být napořád,“ říká cyklista Tomáš Bábek Foto: Zet

reklama

Další články

 1. Český pojistný trh loni zrychlil růst

  Byznys ·

  Pojišťovny loni v Česku vybraly na pojistném 122,9 miliardy Kč, což je meziročně o 3,8 procenta více. Životní pojištění stagnovalo, neživotní pojištění vzrostlo o 5,9 …

 2. Milan Chovanec bude kandidovat na předsedu ČSSD

  Společnost ·

  Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec bude kandidovat na předsedu strany. Rozhodl se tak poté, co dnes získal podporu od své domovské krajské konference ČSSD v Plzeňském k…

 3. Zemanovo vítězství očima německých webů

  Společnost ·

  Těsné vítězství Miloše Zemana v českých prezidentských volbách dokládá rozdělení země, píše web magazínu Die Zeit. Server Spiegel Online zase míní, že nynější třiasedm…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.