reklama

Chorvatsko uzavřelo nákladním vozům všechny hraniční přechody se Srbskem

Chorvatsko dnes ráno uzavřelo pro nákladní dopravu nejdůležitější hraniční přechod se Srbskem. Informovala o tom srbská veřejnoprávní televize RTS. Kvůli rostoucímu počtu přicházejících uprchlíků Záhřeb už v pátek zavřel sedm z osmi přechodů na srbské hranici. Srbsko si v důsledku toho stěžuje na vysoké hospodářské ztráty.

Mohlo by vás zajímat

Uzavřený hraniční přechod Bajakovo-Batrovci leží na dálnici spojující Záhřeb s Bělehradem. Chorvatská policie na něj po uzavření ostatních hraničních přechodů se Srbskem v pátek svedla veškerou dopravu ze Srbska.

Zatímco odbavování nákladních automobilů chorvatští pohraničníci po vytvoření více než desetikilometrové kolony na srbské straně dnes ráno zastavili, osobní auta mohou hranici v obou směrech dál bez problému přejíždět.

Už v neděli si srbský ministr domácího a zahraničního obchodu Rasim Ljaljić postěžoval na vysoké hospodářské ztráty způsobené uzavíráním přechodů na chorvatské a maďarské hranici. Srbsko totiž podle něj nemůže kvůli uzavření hranic pro nákladní automobily vyvážet své zboží v obvyklém objemu a omezení se dotkla i tranzitní dopravy.

Maďarsko už v neděli znovu otevřelo hraniční přechod Röszke-Horgoš, kterým prochází dálnice spojující Bělehrad s Budapeští. Umožnilo to zklidnění situace kolem běženců.

 

Zdroj: ČTK

Chorvatsko uzavřelo nákladním vozům všechny hraniční přechody se Srbskem Foto: ČTK/ZUMA/Miso Lisanin

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.