Charter chce odkoupit svého rivala Time Warner Cable za 55 miliard dolarů

Americká společnost poskytující kabelovou televizi Charter Communications má blízko k převzetí svého většího konkurenta Time Warner Cable (TWC), kterého hodlá odkoupit za 55 miliard dolarů (1,4 bilionu korun). V pondělí o tom informovala agentura Reuters. Tato akvizice by se zasloužila o spojení třetího s druhým největším provozovatelem kabelové televize ve Spojených státech.  

Dohoda přichází téměř měsíc poté, co jiná americká společnost Comcast opustila plány na spojení s TWC za 45,2 miliardy dolarů. Jako problém se ukázaly námitky antimonopolního úřadu.

Podle zdroje chce Charter za každou akcii TWC zaplatit 100 dolarů v hotovosti a zbytek uhradit akciemi vlastními. Nabídka má v úhrnu ohodnotit každou akcii TWC na 195 dolarů.

Součástí transakce má být rovněž fúze společnosti Charter s menším operátorem Bright House Networks. Šestého největšího kabelového operátora v USA má Charter získat za 10,4 miliardy dolaru.

Nový sloučený operátor by měl asi 23 milionů zákazníků. Byl by tak druhý za společností Comcast, která má kolem 27 milionů uživatelů.

Největším akcionářem firmy Charter je společnost Liberty Broadband mediálního magnáta Johna Maloneho. Liberty dohodu podporuje a podle jednoho ze zdrojů hodlá koupit nové akcie společnosti Charter za pět miliard dolarů.

 

Zdroj: ČTK

 

Charter chce odkoupit svého rivala Time Warner Cable za 55 miliard dolarů Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.