Cestovní pojištění na ošetření u lékaře se vyplatí, v některých zemích bez něj zaplatíte velké sumy

Je období dovolených a mnoho lidí se chystá za odpočinkem do zahraničí. Měli by ale počítat s tím, že se může něco pokazit případným úrazem. Místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP, a. s. Halina Trsková říká, že těmto situacím sice předejít nelze, ale můžeme se pojistit kvalitním cestovním pojištěním. Trsková pak nedoporučuje spoléhat na cestovní pojištění k platební kartě nebo na klasické zdravotní pojištění.

Problémem je skutečnost, že tato běžná cestovní pojištění zdaleka nekryjí veškeré náklady na ošetření za hranicemi naší vlasti. Některé země si totiž například hradí spoluúčast pacienta při hospitalizaci. Tato částka může ve výsledku dosahovat několika set korun za den. Ve Švýcarsku si například účtují v přepočtu 2000 Kč. Podle Trskové jde přitom pouze o spoluúčast za ošetření u lékaře, nejedná se poté o úhradu nákladů při hospitalizaci.
“Takové poplatky klientům s cestovním pojištěním nehrozí. Navíc málokdo ví, že se do cestovního pojištění zahrnuje i takzvanáý repatriace, což je převoz pacienta, který se nemůže ze zahraničí dopravit sám, aby mohl pokračovat v léčbě ve svém domově,” řekla Trsková na portálu Youradio News.
Pojišťovna VZP, a. s. nezapomíná ani na Čechy, kteří jezdí tradičně na dovolenou autem. Ti si mohou nově zřídit speciální balíček cestovního pojištění - Bezstarostnou jízdu.
“Balíček Bezstarostná jízda je řešením naprosto pro všechny, kdo vyrazí na dovolenou autem, ať do Chorvatska či někam dál. Jedná se o unikátní připojištění vozidla a v případě poruchy auta vás dopravíme spolu s autem zdarma zpět domů. Všem řidičům tak odpadá starost co s nepojízdným vozidlem často v neznámém prostředí a případně i bez znalosti cizího jazyka,” sdělila Trsková.


Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s místopředsedkyní představenstva Pojišťovny VZP, a. s. Halinou Trskovou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.


Zdroj: Youradio News

Cestovní pojištění na ošetření u lékaře se vyplatí, v některých zemích bez něj zaplatíte velké sumy Foto: Zet: Místopředsedkyně představenstva Pojišťovny VZP, a. s. Halina Trsková

reklama

Další články

  1. Odbory požadují od října růst platů

    Byznys ·

    Odbory požadují zvýšení sumy na platy učitelů o 15 procent a růst tarifů ostatních zaměstnanců veřejného sektoru o deset procent, a to už od října. Vyzvaly vládu, aby …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.