reklama

Český pohled na design je rok od roku vstřícnější, říká organizátor Prague Design Weeku

Na druhém ročníku Prague Design Weeku se do neděle představuje přes 70 designérů, šperkařů, módních návrhářů a kreativců. Podle organizátora výstavy Ondřeje Krynka je v České republice každým rokem zájem o designerské produkty vyšší, stále však zaostává za zahraniční kupní sílou v této oblasti.   

Mohlo by vás zajímat

Prague Design Week kromě hotových návrhářských prací nabízí i přednášky o procesu tvorby a řadu workshopů s návrháři. „Snažili jsme se představit design v jiné podobě a ukázat, co za designem stojí. Kolik práce, kolik postupů je třeba pro to, aby ten výsledný produkt vznikl,“ řekl Krynek v rozhovoru pro rádio ZET. 

Cílem přehlídky je podle Krynka také představit všechny roviny, do kterých design zasahuje. Důkazem toho je například raritní expozice dekorovaných rakví z dílny HogoFogoDesign od návrháře Jiřího Ďuriše, který je opatřil mottem: „Smrt si nevybírá, vy můžete...“. Kromě nich Krynek poukázal na premiérové představení světelné instalace s názvem #SRDCE studentů ateliéru Multimediálního designu, která pulzuje a mění barvu na základě pohybu návštěvníků.  

Českou premiéru si také na akci odbyla oděvní a šperkařská expozice „Bylo nebylo“ od pětice mladých designérů Mirky Horké, Markéty Martiškové, Petry Ptáčkové, Janji Prokiće a Štěpána Růžičky. Ti se při své tvorbě inspirovali světem pohádek. 

Akce probíhá v Kafkově domě u Staroměstského náměstí do neděle 17.  května.

O dalších expozicích na letošním Prague Design Weeku, ale i o současném designu obecně se více dozvíte ze záznamu rozhovoru s organizátorem výstavy Ondřejem Krynkem. Přehrát si jej můžete v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Rakev od HogoFogoDesign · Zdroj: Prague Design Week

#SRDCE · Zdroj: Prague Design Week

Český pohled na design je rok od roku vstřícnější, říká organizátor Prague Design Weeku Foto: Prague Design Week - expozice „Bylo nebylo“

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.