reklama

Česko musí být více soběstačné v produkci potravin, říká Jurečka z KDU-ČSL

Zvýšení potravinové soběstačnosti České republiky je nezbytné pro celkové zlepšení ekonomické situace, řekl ve Studiu Zet Marian Jurečka, první místopředseda KDU-ČSL.

Mohlo by vás zajímat

Marian Jurečka ve Studiu Zet dále řekl, že je potřeba dát zemědělcům přesnou koncepci toho, co od nich stát vyžaduje a ne ji měnit s každou výměnou vlády.

„ Za posledních 10 let jsme se stali zemí, která dováží potraviny za 40 miliard korun ročně, a to včetně potravin, které jsem si schopni vypěstovat sami. KDU-ČSL chce, aby byla republika z 90 procent produktově soběstačná. V současné době je to asi necelých 60 procent“ řekl Jurečka.

Podle Jurečky je kvalitní potravinářský průmysl zásadní nejen z hlediska zdraví, ale i kvůli fungování hodpodářství.

„Obchodníci si dovolí jít s nekvalitními potravinami na trh, popřípadě uvádět klamavé informace na etiketách, protože kontrola a sankce ze strany státu nejsou dostatečné," řekl místopředseda KDU-ČSL. „Chceme, aby pokuty obchodníkům byly zohledněny podle jejich obratů,“ řekl. V oblasti zemědělství by jeho strana dále chtěla prosadit podporu mladých zemědělců.

Strana by podle Jurečky také chtěla podporovat i zaměstnávání ohrožených skupin, tedy absolventů, rodičů po mateřské dovolené a lidí v předdůchodovém věku. „Stát by měl zaměstnavateli umožnit slevu na odvodech v případě poskytnutí pracovní příležitosti lidem z ohrožených skupin. Dle našeho názoru by tímto opatřením měl stát ušetřit na sociálních dávkách“

Česko musí být více soběstačné v produkci potravin, říká Jurečka z KDU-ČSL Foto: Zet

reklama

Další články

  1. Ukrajinci se přiklánějí k integraci s Evropou

    Společnost ·

    Možnost politické a hospodářské integrace Ukrajiny s Ruskem je mezi Ukrajinci stále méně populární. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, jehož výsledky dnes pub…

  2. Letošní úroda chmele vzroste o pětinu

    Byznys ·

    Úroda chmele v Česku by meziročně měla vzrůst o pětinu na 5135 tun. Údaje zveřejnil ČSÚ. Svaz pěstitelů chmele očekává produkci nižší, měla by se pohybovat mezi …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.