Ceny ropy se drží blízko nejvyšších úrovní od roku 2015

Ceny ropy se v pátek drží v blízkosti nejvyšších úrovní od roku 2015. Podpořily je výroky ruského ministra energetiky Alexandra Novaka, které zmírnily obavy, že Moskva bude prosazovat rychlé ukončení dohody těžařských zemí o omezení dodávek ropy na trh.

Severomořská ropa Brent si kolem 18:15 SEČ připisovala zhruba 0,1 procenta a nacházela se těsně pod 65 dolary za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu naopak čtvrt procenta ztrácela na 58,22 dolaru za barel. Objem obchodování je kvůli nadcházejícím vánočním svátkům nižší než obvykle.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a některé další významné těžařské země se loni v rámci snahy podpořit cenu suroviny dohodly na omezení dodávek ropy na trh. Tato dohoda byla nedávno prodloužena o devět měsíců, tedy do konce příštího roku. Novak v pátek v rozhovoru s agenturou Reuters nevyloučil, že omezení dodávek by mohlo v určité podobě pokračovat i po skončení příštího roku.

 

 

Zdroj: ČTK

Ceny ropy se drží blízko nejvyšších úrovní od roku 2015 Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.