Ceny ropy obnovily výrazný pokles kvůli vývoji zásoby v USA

Ceny ropy ve středu obnovily výrazný pokles. Brent i ropa WTI ztratily přes čtyři procenta. Trh oslabila předpověď Mezinárodní agentury pro energii (IEA) a zprávy o vývoji zásob ropy ve Spojených státech.

Mohlo by vás zajímat

Cena severomořské ropy Brent ve středu ztratila 4,7 procenta na zhruba 46,20 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI pak zlevňovala o 4,2 procenta a pohybovala se kolem 44,80 dolaru za barel. Oba druhy ropy tak smazaly takřka pětiprocentní zisk z úterka, kdy zaznamenaly nejsilnější denní nárůst za poslední tři měsíce.

Trh v úterý sázel na pokračující pokles zásob v USA. V noci ale institut API odhadl nečekaný nárůst zásob. Vládní Úřad pro energetické informace (EIA) pak uvedl, že zásoby ropy klesly, ale jen o 2,5 milionu barelů. To je o půl milionu barelů méně, než očekávali analytici v průzkumu agentury Reuters. Úřad navíc registroval nečekaný růst zásob benzinu a dalších ropných produktů, což prudce oslabilo burzovní ceny benzinu a topného oleje.

Mezinárodní agentura pro energii upozornila, že přebytek ropy na světových trzích navzdory rostoucí spotřebě v řadě oblastí včetně Evropy nepolevuje. Globální přebytek tak zůstává zásadní brzdou oživení cen, uvedla IEA.

 

 

Zdroj: ČTK

Ceny ropy obnovily výrazný pokles kvůli vývoji zásoby v USA Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.