Cenu Pavla Kouteckého získá nejosobitější český dokumentární film

Porota bude vybírat vítěze Ceny Pavla Kouteckého ze sedmi dokumentů. Mezi nominovanými snímky jsou filmy o somálských pirátech, dívčí kapele nebo i slovensko - maďarských vztazích. Všechny soutěžní filmy bude možné vidět v Praze, Ústí nad Labem a Plzni.

Filmy nominované na Cenu Pavla Kouteckého uvidí diváci letos od 2. do 7. června v Praze kromě tradičních Letenských sadů a kina Světozor také v Dejvicích v kavárně Už jsme doma a na Kampě v kulturním centru Containall, přičemž venkovní projekce budou pro veřejnost zdarma. V regionech se budou filmy promítat konkrétně v Ústí nad Labem ve Fokus kafe, Café Max, Galerii Armaturka a kině Mumie a v Plzni v Café Restaurantu Kačaba. Součástí nominačních projekcí budou jako každý rok debaty s tvůrci filmů.

8. ročník Ceny Pavla Kouteckého pak vyvrcholí 10. června slavnostním večerem v pražském divadle Archa.

Do finále letošního ročníku této prestižní ceny pro dokumentaristy postoupil film DK režisérky Báry Kopecké o architektovi Davidu Kopeckém a Pirátské sítě Davida Čálka a Jakuba Zahradníčka o fenoménu pirátství v mořích u somálských břehů. Mezi vybrané snímky byl zařazen i dokument Show! Bohdana Bláhovce o odvrácené straně slávy dívčí teenage kapely.

O cenu se bude ucházet také Velká noc Petra Hátleho zachycující atmosféru noční Prahy, Liebe Indigo Saši Dlouhého o tvorbě a cestě životem herečky Halky Třešňákové, Parta Analog Martina Duška o matadorech televizní obrazovky a Felvidék – Horná Zem Vladislavy Plančíkové, osobní příběh týkající se slovensko-maďarských vztahů.

Režisér Pavel Koutecký (1956-2006) byl jednou z nejvýraznějších osobností českého dokumentárního filmu. Cena spojená s jeho jménem je udělována od roku 2007 jeho pokračovatelům, pozorovatelům světa se schopností sdělit své pocity a postřehy filmem.

Cenu Pavla Kouteckého za rok 2013 obdrželi režisér Pavel Abrahám a scénárista Tomáš Bojar za film Dva nula.

Zdroj: Cenakoutecky.cz

Cenu Pavla Kouteckého získá nejosobitější český dokumentární film Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.