Cena ropy Brent klesla kvůli zahájení programu nákupu dluhopisů

Cena severomořské ropy Brent včera klesla o dvě procenta kvůli zahájení programu nákupu dluhopisů Evropskou centrální bankou (ECB). Americká ropa WTI naopak po zprávě o zásobách o procento vzrostla. Cena severomořské ropy Brent se včera snížila o 1,2 dolaru na 58,53 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI naopak zdražila o 39 centů na 50 dolarů za barel.

ECB včera zahájila předem avizovaný program nákupu státních dluhopisů a dalších cenných papírů, jehož cílem je podpořit růst ekonomiky a odvrátit deflaci. Banka bude prostřednictvím nákupů vládních dluhopisů a dalších aktiv měsíčně posílat do ekonomiky eurozóny zhruba 60 miliard eur (1,6 bilionu korun).

Cenu ropy Brent ovlivnila i zpráva o sankcích USA vůči Venezuele, která je členem ropného kartelu OPEC. Podle zdrojů z americké vlády však nejnovější krok Spojených států nebude mít přímý dopad na energetický sektor Venezuely, napsala agentura Reuters.

Americký poskytovatel energetických informací Genscape včera naznačil, že zásoby ropy v důležitém překladišti Cushing ve státě Oklahoma rostly minulý týden pouze mírně. Zpráva způsobila to, že americká ropa svoji cenu na rozdíl od Brentu zvýšila.


Zdroj: ČTK

Cena ropy Brent klesla kvůli zahájení programu nákupu dluhopisů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ceny ropy kvůli rostoucím zásobám opět klesnou

    Byznys ·

    Nedávná obnova růstu cen ropy z šestiletých minim nebude mít dlouhého trvání a vrátí se díky rostoucím zásobám opět k poklesu. Agentura Reuters uvedla prognózy banky G…

  2. ECB dnes zahájí nákupy vládních dluhopisů

    Byznys ·

    Evropská centrální banka (ECB) dnes zahájí takzvané kvantitativní uvolňování měnové politiky. Jde o rozsáhlé nákupy vládních dluhopisů a dalších cenných papírů s cílem…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.