Celosvětový počet chytrých telefonů letos přesáhne 2 miliardy, tvrdí studie

Počet chytrých mobilních telefonů ve světě na konci letošního roku přesáhne dvě miliardy. Na začátku letošního bylo evidováno 400 milionů smartphonů. Lidé budou využívat také 300 milionů tabletů a miliardu notebooků. Vyplývá to ze studie poradenské firmy Deloitte.

Studie ukazuje na některé trendy na mobilním trhu, jako je nárůst dat, důraz na rychlost připojení k mobilnímu internetu, nevyužitý potenciál silných populačních ročníků a oblíbenost služeb komunikace prostřednictvím tzv. instant messagingu (IM). Jde o internetovoj službu, umožňující svým uživatelům sledovat, kteří jejich přátelé jsou připojeni a podle potřeby jim posílat zprávy, chatovat i jinak komunikovat. Zprávy prostřednictvím IM letos poprvé překonaly počet klasických SMS.

„Výsledky celosvětového průzkumu spotřebitelů mobilních služeb ukazují, jak je důležité, aby mobilní operátoři přehodnotili své analýzy týkající se služeb IM a jejich vztahu k ostatním aplikacím umožňujícím posílání vzkazů. Zároveň se mobilní operátoři musí snažit i nadále podporovat používání SMS, neboť tento způsob komunikace bude pro mnohé, zejména pro starší ročníky, i nadále představovat velmi důležitou službu,“ uvedl Petr Viktora z české pobočky Deloitte.

Téměř šest z deseti respondentů plánuje začít využívat vysokorychlostní připojení prostřednictvím technologie LTE během následujících 12 měsíců. Nejvíce o tuto technologii mají zájem spotřebitelé v Mexiku a v Rusku, naopak menší zájem je mezi uživateli mobilních zařízení v USA či v Belgii. Zájem o využívání technologie LTE je rovněž patrný i v Česku.

„Pro operátory disponující touto technologií bude právě tato vysokorychlostní datová síť představovat jasnou konkurenční výhodu,“ dodal Zdeněk Křížek z Deloitte.

Z průzkumu vyplynulo, že pro telekomunikační společnosti jsou do budoucna atraktivní skupinou zákazníků silné populační ročníky. Lze se domnívat, že jak s prodlužující se délkou života budou starší ročníky déle pracovat, tak se také budou pravděpodobně i více zajímat o nové technologie.

Zdroj: ČTK

Celosvětový počet chytrých telefonů letos přesáhne 2 miliardy, tvrdí studie Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.