CEFC popřela informace o vyšetřování předsedy představenstva

Informace o vyšetřování předsedy představenstva čínské společnosti CEFC Jie Ťien-minga nejsou pravdivé. S odvoláním na sdělení společnosti o tom v pátek informovala agentura Reuters. Šéf CEFC je současně poradcem prezidenta Miloše Zemana, skupina se zaměřuje zejména na oblast energetiky.

Podnik na svém webu zveřejnil prohlášení, podle něhož společnost funguje normálně. Některá média ve čtvrtek s odvoláním na nejmenované zdroje uváděla, že šéf podniku je vyšetřován kvůli podezření z hospodářské kriminality.

Hongkongský deník South China Morning Post s odvoláním na čtyři informované zdroje ve čtvrtek napsal, že Jie Ťien-ming byl na přímý příkaz čínského prezidenta Si Ťin-pchinga zadržen, a to už 16. února. Podle zdrojů čínského finančního magazínu Caixin byl předvolán k výslechu. Zda vyšetřování pokračuje, podle listu není známo.

Po zveřejnění zprávy o vyšetřování akcie firmy oslabily a jejich pokles pokračoval i v pátek. Kvůli masivnímu rozprodávání dluhopisů společnosti bylo zastaveno jejich obchodování.

 

Zdroj: ČTK

CEFC popřela informace o vyšetřování předsedy představenstva Foto: ČTK/Doležal Michal

reklama

Další články

  1. Sberbank vzrostl zisk o 22 %, překonala tak odhady

    Byznys ·

    Čtvrtletní výsledky ruské banky Sberbank předčily očekávání. Největší ruský bankovní ústav, který působí i v České republice, ve středu uvedl, že ve čtvrtém kvartálu m…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.