reklama

ČD převzaly poslední modernizované vlaky, jsou rychlejší a komfortnější

České dráhy dokončily převzetí posledních ze 62 modernizovaných osobních vozů typu Bdpee pro expresní vlaky a rychlíky od firmy Pars nova. Tato společnost je členem Škoda Transportation. Cestující budou přepravovat rychlejší vozy, jejichž rychlost stoupne ze 120 km/h na 160 km/h. Modernizované vlaky se dočkají například spojů EuroCity z Prahy do Brna nebo Bratislavy a Budapešti. 

Mohlo by vás zajímat

Od prosince přijdou s novým jízdním řádem i modernizované vozy na trati z Prahy do Tábora, Českých Budějovic a Lince nebo na běžných rychlících z Prahy přes Pardubice a Olomouce do Přerova, Otrokovic, Uherského Hradiště a Luhačovic.

ČD

Nové vlaky nabídnou vyšší rychlost, která stoupne ze 120 km/h na 160 km/h. Lidé si budou moci užívat většího komfortu, který jim dopřejí nové čalouněné sedačky, klimatizace a sklopné stoly nebo stoly s rozkládacími křídly, na nichž lze pracovat.

ČD

Větší zavazadla je možné ukládat do pro ně určených rozsáhlých prostorů. Na své si přijdou i cyklisté. Ve vlacích jsou rovněž prostory pro uložení jízdních kol. Zde je taktéž možné ukládat dětské kočárky.

ČD

Pro dobití drobné elektroniky nebo notebooku bude možné použít 230 V elektrické zásuvky. V prvním pololetí roku 2017 navíc budou vlaky doplněny o WiFi připojení k internetu.

ČD

 

 

Zdroj: Zet

 

 

ČD převzaly poslední modernizované vlaky, jsou rychlejší a komfortnější Foto: Pars nova

reklama

Další články

  1. D8 bude zprovozněna v termínu, ujišťuje Ťok

    Byznys ·

    Ministr dopravy Dan Ťok je na základě dosavadních informací přesvědčen, že se zbývající úsek dálnice D8 podaří navzdory problémům zprovoznit včas. Otevření je plánován…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.