Cameron chce, aby Londýn byl centrem islámských financí

Britský premiér David Cameron dal dnes najevo, že usiluje o to, aby se Londýn stal jedním z hlavních center islámských financí. Podle tiskových agentur na Světovém islámském ekonomickém fóru, které se koná v britské metropoli, mimo jiné oznámil, že Británie vydá jako první západní země islámské dluhopisy, sukúky.

David Cameron prohlásil, že Londýn je už nyní významným centrem islámských financí v nemuslimském světě. „Chci, aby se Londýn stal vedle Dubaje a Kuala Lumpuru jednou z velkých metropolí islámských financí na světě,“ řekl britský premiér.

Islámský investiční trh od roku 2006 rychle roste a jeho hodnota by podle očekávání měla v příštím roce dosáhnout 1,3 bilionu liber (39 bilionů korun), napsala agentura AP. Za jeho centrum je nyní považováno malajsijské hlavní město Kuala Lumpur, ale Londýn se v této oblasti v poslední době intenzivně snaží na sebe upozornit.

Británie úmysl vydat islámské dluhopisy oznámila už před pěti lety, ale nákladnost tohoto záměru jeho realizaci zatím znemožnila. Nyní plánovaná emise, předpokládaná v příštím roce, by měla dosáhnout 200 milionů liber. To je méně než pětina původně zamýšlené částky, ale smyslem tohoto kroku je zvýšit status Londýna, než diverzifikovat britskou investiční základnu.

Zdroj: ČTK

 Cameron chce, aby Londýn byl centrem islámských financí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Gazprom chce řešit dluh Ukrajiny za plyn

    Byznys ·

    Ruský vývozce zemního plynu Gazprom vyjádřil obavy o schopnost Ukrajiny platit za dodávky. Kyjev stále neuhradil platbu za srpen a Gazprom to chce "naléhavě" řešit, uv…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.