Byznys by měl být sprint - rychlý, přesný a zkoordinovaný

Často se přirovnává podnikání ke sportu. Vrcholoví manažeři prý podstupují stejný výkon jako vrcholoví sportovci, byznys je běh na dlouhou trať a zaměstnanci by měli být týmovými hráči. Ředitel Marketingového institutu Tomáš Poucha ale říká, že podnikání by si mělo vzít příklad spíše ze sprinterů, konkrétně z jejich rychlosti a přesnosti. Jedině potom může v dnešním světě dobře obstát.

„Paralel s maratonem a týmovými sporty jsou mraky, ale paralel na samotnou rychlost je hrozně málo. Přitom v dnešní době, kdy se svět zrychluje, není špatné se o tom pobavit,“ řekl Poucha v pořadu Show me the money. 

Pro sprintera je podle něj stěžejní dobrá reakce, rychlý start, neuvěřitelné soustředění a jít si za svým. K tomu jsou ale potřeba hodiny a hodiny tréninku. „Všichni sprinteři se shodují na tom, že základní je dril. Musí umět skvěle základní pohyby, všechno musí mít zkoordinované, zažité a ideálně na to nesmí moc myslet. Tohle všechno by mělo být i v podnikání,“ řekl.

Znamená to tedy, že aby byl byznys v dnešní rychlé době schopen stejně rychle i zareagovat, musí na to být připraven. Jak s tím začít? Podle Pouchy je základem rychlého pohybu, jak osobního tak fyzického, to, že s sebou netahám zátěž. „Znamená to, že kolem sebe bychom měli mít čisto a jasno. Netýká se to jen toho, že na stole nemáme zbytečné věci, ale že máme maximálně jen tři nepřečtené maily nebo že když skončí porada, tak si ihned uděláme zápis,“ uvedl ředitel Marketingového institutu. Zároveň neřešíme nedůležité věci, respektive je řešíme ve chvíli, co vyřeším vše zásadní. „Je to o disciplíně,“ dodal Poucha.

 

 

V pořadu Show me the money radí ředitel Marketingového institutu Tomáš Poucha se správným fungováním firmy a jejího byznysu.

Aktuální díl si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

Byznys by měl být sprint - rychlý, přesný a zkoordinovaný Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. Jak se Airbus stal létající legendou

  Byznys ·

  Evropský výrobce letadel Airbus minulý měsíc překročil významný milník. Singapurským aerolinkám dodal své 10 000. letadlo. Je to o to impozantnější, když letos slaví j…

 2. Kolik vědy se vejde do tří minut?

  ·

  Věda potřebuje neustále nové talenty. Jednou z cest, jak pro ni mladé lidi nadchnout, je skrze její popularizaci. Prostředkem, který jde tomuto trendu naproti, jsou na…

 3. BBC: Čína představila svou novou stíhačku J-20

  Společnost ·

  Čína poprvé veřejně představila svou novou stíhačku J-20. Stroj s dlouhým doletem a schopností vyhnout se radarům armáda představila na letecké show v jihočínském měst…

 4. Osm letišť, kde si dlouhé mezipřistání užijete

  Společnost ·

  Při cestování není snad nic horšího než mít dlouhá mezipřistání. Nepohodlné letištní sedačky a předražené restaurace v takových časech na náladě nepřidají. Na některýc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.