Bundesbank: Německá ekonomika bude pokračovat v růstu

Německá ekonomika by měla v příštích měsících pokračovat v růstu díky domácí poptávce a zlepšujícím se hospodářským podmínkám v zahraničí. Předpověděla to dnes podle agentury Reuters německá centrální banka Deutsche Bundesbank.

Vyhlídky na upevnění hospodářského růstu v Německu v příštích měsících jsou příznivé, uvedla banka ve své pravidelné měsíční zprávě. Upozornila, že zlepšující se situace v zahraničí by mohla podpořit investice německých podniků.

Centrální banka rovněž varovala před plány na zavedení povinné minimální mzdy, se kterou by podle ní byla spojena "významná rizika pro zaměstnanost". Německá sociální demokracie (SPD) v rámci jednání o koaliční vládě s CDU/CSU požaduje stanovení minimální mzdy na 8,5 eura (230 Kč) za hodinu. To je podle banky příliš vysoká úroveň, které v současnosti nedosahuje zhruba šestina zaměstnanců.

Tempo růstu německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalilo na 0,3 procenta z 0,7 procenta v předchozích třech měsících. Za růstem ekonomiky stála zejména domácí poptávka, zahraniční obchod naopak hospodářský růst zbrzdil. Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých firem.

Zdroj: ČTK

Bundesbank: Německá ekonomika bude pokračovat v růstu Foto: Shutterstoc.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.