reklama

Budoucí německý ministr vnitra chce urychlit deportace migrantů

O rychlejší deportace neúspěšných žadatelů o azyl nebo více kamer ve veřejném prostoru chce ve své nové funkci německého ministra vnitra usilovat dosavadní bavorský premiér Horst Seehofer. V rozhovoru poskytnutém dnes listu Bild ujistil, že chce, aby Německo zůstalo otevřenou a liberální společností, při ochraně obyvatel musí být ale podle něj silným státem.

Mohlo by vás zajímat

"Počet deportací se musí výrazně zvýšit. Obzvlášť u těch žadatelů o azyl, kteří spáchali trestný čin nebo jsou považováni za nebezpečné, musíme tvrdě zasáhnout," uvedl Seehofer, který je předsedou bavorské Křesťanskosociální unie (CSU), sesterské strany Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

"Chceme zůstat otevřenou a liberální zemí. Ale když jde o ochranu občanů, potřebujeme silný stát," řekl budoucí ministr vnitra. "O to se postarám," dodal.

V pondělí podepíšou zástupci konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) - Angela Merkelová, Horst Seehofer a Olaf Scholz - koaliční smlouvu. Ve středu by měl Spolkový sněm již počtvrté zvolit Merkelovou německou kancléřkou. Po ní by měli přísahu složit i jednotliví ministři.

Krátce před tím - v úterý o půlnoci - přestane být Seehofer ministerským předsedou spolkové země Bavorsko. Tuto funkci zastával už od roku 2008. Novým bavorským premiérem bude Markus Söder.

Seehofer se ve spolkové vládě postaví do čela "superministerstva", které by mělo změnit i jméno. Seehofer se stane ministrem "vnitra, výstavby a vlasti".

V nejvyšších patrech celoněmecké politiky není Seehofer žádným nováčkem. V letech 1992 až 1998 byl ministrem zdravotnictví v poslední vládě Helmuta Kohla, v letech 2005 až 2008 ministrem výživy, zemědělství a ochrany spotřebitele v první vládě Angely Merkelové.

 

Zdroj: ČTK

Budoucí německý ministr vnitra chce urychlit deportace migrantů Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Plán na reformu eurozóny nabere zpoždění

    Společnost ·

    Plán na reformu eurozóny, který chtěli zástupci Německa a Francie původně představit na summitu Evropské unie koncem března, bude mít zpoždění. Napsal to dnes server n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.