Bude v seznamu nominantů ke jmenování do vlády i Poche?

Prezident Miloš Zeman bude pokračovat ve schůzkách s novými adepty na ministry v chystané menšinové vládě hnutí ANO a ČSSD. Premiér Andrej Babiš (ANO) by pak měl Zemanovi doručit oficiální seznam nominantů ke jmenování do vlády.

Schůzky kandidátů do vlády s prezidentem se odehrají na zámku v Lánech. Zeman postupně přijme poslankyni ANO Taťánu Malou navrhovanou na ministryni spravedlnosti a prezidentku Svazu obchodu a cestovního ruchu Martu Novákovou, kterou chce Babiš na ministerstvu průmyslu a obchodu. Následovat budou kandidáti ČSSD na ministra práce a sociálních věcí a na ministra kultury Petr Krčál a Antonín Staněk.

Babiš v neděli uvedl, že mezi lidmi navrhovanými ke jmenování do kabinetu bude také Miroslav Poche na ministra zahraničí. Odmítají ho Zeman i komunisté, kteří by měli vládu ve Sněmovně při hlasování o důvěře podpořit. Hamáček na Pochem trvá, pokud by ho Babiš nenavrhl, jednalo by se podle předsedy ČSSD o porušení koaliční smlouvy.

Zeman přitom v neděli upozornil, že Poche mezi nominanty nebyl. Podle Babiše šlo jen o informativní dokument.

Zeman by mohl novou vládu jmenovat ve středu ráno. Komunisté budou rozhodovat o její toleranci teprve v sobotu.

 

Zdroj: ČTK

Bude v seznamu nominantů ke jmenování do vlády i Poche? Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Volby v Turecku vyhrál Erdogan

    Společnost ·

    Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan obhájil svůj mandát už v prvním kole voleb. Po sečtení více než 97 procent hlasů jeho vítězství ohlásila turecká volební komise,…

  2. Přikročí ČNB ke zvýšení sazeb?

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky by ve středu mohla zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na jedno procento, domnívá se většina analytiků oslovených …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.