Bude Putin prezidentem do konce života? Předčí ve vládnutí Stalina?

Ruské prezidentské volby ničím nepřekvapily. Vladimir Putin se stal přesvědčivě počtvrté ruskou hlavou státu. Díky vysoké důvěře Rusů Putin nepracoval ani na žádné předvolební kampani. Nyní se nabízí zásadní otázka. Bude Putin ruským prezidentem do konce svého života? Server Statista ve spojitosti s tím zveřejnil infografiku, v níž se zaměřuje na prezidenty Ruska a Sovětského svazu a na délku jejich působení v čele země.

Po Josifovi Vissarionovičovi Stalinovi je Putin nejdéle vládnoucím politikem ruské historie. Jeden z největších světových krutovládců byl v čele Sovětského svazu (SSSR) 10 636 dní. Putin již porazil Leonida Brežněva (6601 dní v moci). Podle deníku Washington Post se mu to podařilo v září. Putin nyní v úřadu působí dlouhých 6792 dní (20. března 2018).

Zdroj: Statista

Pokud by pro Putina následujících šest let představovalo poslední prezidentský mandát, tak by dosáhl na 8981 dní v čele státu. Stalina by tak ještě nepředčil.

 Zdroj: YouTube / Mashany Music

Putin v rámci letošních prezidentských voleb získal 76,7 procenta hlasů. Dosáhl tak nejlepšího výsledku od roku 1991. Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě volby kritizovala z toho, že v nich docházelo k nesrovnalostem.

Vladimir Putin je v Rusku doslova opěvovaným prezidentem. Vzniká o něm řada písní, v němž jej opěvují i slavné ruské osobnosti.

 Zdroj: YouTube / Klemen Slakonja

 

Ruská hlava státu si zakládá na vytváření vlastní image tvrdého muže. Profiluje se jako mistr judo. V roce 2009 ruská vláda publikovala video, na němž se její prezident prohání polonahý po divoké sibiřské přírodě.

Na internetu vychází ale i řada parodií na ruskou hlavu státu. Mimo jiné se snaží poukázat na ruskou propagandistickou masáž, potlačování práv homosexuálů, opozičních politiků nebo samotných kritiků režimu. V tomto ohledu je otázkou, zdali Rusové pochopí propagandistické snahy, nebo jestli si všimnou disidentských aktivit politiků formátu Alexeje Navalnyjho.

 

 

Zdroj: Statista, Zet 

 

 

Bude Putin prezidentem do konce života? Předčí ve vládnutí Stalina? Foto: Bangkokhappiness / Shutterstock.com: Vladimir Putin

reklama

Další články

  1. Dohoda o vystoupení Británie z EU se zvolna rýsuje

    Společnost ·

    Vyjednávací týmy Evropské unie a Británie se v intenzivních jednáních během minulých dní a nocí shodly na velké části dohody o vystoupení Británie z EU. Novinářům to n…

  2. Ruské noviny oslavují Putinův triumf

    Společnost ·

    Vladimir Putin sice vyhrál nedělní prezidentské volby s více než 70 procenty hlasů, ale účast v hlasování nejspíše zůstala pod 70 procenty, po kterých toužil Kreml, up…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.