Britsko-čínská spolupráce začíná. Státy mezi sebou zdvojnásobí leteckou přepravu

Velká Británie a Čína se domluvily na zvýšení intenzity osobní letecké přepravy mezi oběma zeměmi na 200 letů týdně ze současných 80 letů. Současný limit 40 letů týdně pro přepravce každé z obou zemí se tak zvýší na 100, informoval o tom mluvčí britské premiérky Theresy Mayové.

Vlády se rovněž shodly na zrušení limitu pro počet nákladních letů. Odstraní se také omezení počtu destinací, které mohou letecké společnosti z jedné země obsluhovat v zemi druhé.

„Intenzivní dopravní spojení s rozvíjejícími se trhy, jako je Čína, je pro nás životně důležité, pokud máme dál úspěšně soutěžit v globální ekonomice,“ uvedl britský ministr dopravy Chris Grayling. „Zvýšení počtu letů mezi oběma zeměmi poskytne velké příležitosti našim podnikům, pomůže posílit obchod, vytvoří pracovní místa a podpoří celou naši ekonomiku,“ citovala ministra agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Britsko-čínská spolupráce začíná. Státy mezi sebou zdvojnásobí leteckou přepravu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Dárek, který každý pochválí

    Komerční sdělení ·

    Pryč je již doba lacině vyhlížejících dárkových a reklamních předmětů. Obchodní partneři, klienti i zaměstnanci dnes umí ocenit kvalitu i originální design. Lze vlastn…

  2. BBC: Haiti hrozí hladomor

    Společnost ·

    Prozatimní prezident Haiti Jocelerme Priver oznámil, že zemi hrozí hladomor. Obavy vyvolává „apokalyptická destrukce“ způsobená hurikánem Matthew, který se přes zemi p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.