Britský Vodafone zaplatí za telekomunikační firmu Ono více než 7 miliard eur

Britský telekomunikační gigant Vodafone se dohodl na převzetí největšího španělského kabelového operátora Ono za 7,2 miliardy eur (téměř 200 miliard korun). Vodafone, který působí i v ČR, se nyní snaží podpořit své evropské aktivity poté, co loni prodal svou americkou divizi.

Společnost Ono podle agentury Reuters poskytuje telefonní, televizní i internetové služby a má zhruba 1,9 milionu zákazníků. „Spojením firem Vodafone a Ono vzniká přední poskytovatel komunikačních služeb ve Španělsku,“ uvedl šéf britského podniku Vittorio Colao.

Vodafone již loni v říjnu dokončil převzetí největšího německého provozovatele kabelové televize Kabel Deutschland za 7,7 miliardy eur. Chce díky této akvizici lépe konkurovat německé telekomunikační společnosti Deutsche Telekom.

Vodafone se loni dohodl, že prodá firmě Verizon Wireless za 130 miliard dolarů (téměř 2,6 bilionu Kč) svůj podíl ve společném americkém podniku. Zajistil si tak dostatek finančních prostředků k posilování svých evropských aktivit. Ty se v poslední době potýkají s ostrou konkurencí, slabými ekonomickými podmínkami a negativními dopady regulačních opatření.

Zdroj: ČTK

Britský Vodafone zaplatí za telekomunikační firmu Ono více než 7 miliard eur Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ropní Otesánci - Komentář Jakuba Kučery

    Byznys ·

    Většina hlavních energetických prognóz počítá s rostoucími ropnými exporty ze zemí Blízkého východu, respektive ze zemí OPEC. Nová studie tento předpoklad zpochybňu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.