Britský parlament se postavil za vládu, aby do března zahájila brexit

Britský parlament ve středu souhlasil s harmonogramem vlády, který má spustit proces odchodu Spojeného království z Evropské unie (EU). K souhlasnému stanovisku se přiklonilo 461 poslanců, proti bylo 89. Informovala o tom agentura Reuters. Kabinet má v plánu zahájit jednání o brexitu do března příštího roku.

Poslanci se vyslovovali k výzvě opozičních labouristů, aby konzervativní vláda premiérky Theresy Mayové zveřejnila svou strategii ohledně takzvaného brexitu. To kabinet dosud odmítal s poukazem na to, že by to oslabilo pozici Londýna při vyjednávání s Bruselem.

Mayová v úterý se zveřejněním plánů souhlasila, ale na oplátku požádala poslance, aby respektovali výsledek červnového referenda, v němž Britové o brexitu rozhodli, a aby podpořili časový rozvrh vlády pro výstup z evropského bloku. Právě o tomto klíčovém vládním dodatku ve středu poslanci hlasovali. Labouristickou výzvu podpořili i jako celek.

Podle britského tisku se Mayová rozhodla souhlasit se zveřejněním plánů vlády ohledně brexitu i proto, že labouristickou výzvu se chystalo podpořit nejméně 40 konzervativních poslanců.

 

 

Zdroj: ČTK

Britský parlament se postavil za vládu, aby do března zahájila brexit Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Vzestup a pád pečlivého protokoláře Forejta

  Společnost ·

  V úterý nastal konec spekulacím ohledně ředitele protokolu Pražského hradu Jindřicha Forejta. Ten totiž z osobních a zdravotních důvodů rezignoval na svůj post. Jeho p…

 2. V čele společnosti Lego poprvé stane cizinec

  Byznys ·

  Generálním ředitelem dánského výrobce stavebnic Lego se poprvé v historii podniku stane cizinec. Dlouholetý generální ředitel Jörgen Vig Knudstorp totiž na konci roku …

 3. Zeman dostal od Trumpa pozvání do Bílého domu

  Společnost ·

  Příští americký prezident Donald Trump pozval českého prezidenta Miloše Zemana k návštěvě Bílého domu. Řekl mu to v dnešním telefonickém rozhovoru. Informaci sdělil ml…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.