Britská národní loterie zaznamenala nový rekord, výherce bere jackpot ve výši 66 milionů liber

Britská národní loterie zaznamenala v noci na dnešek rekord, když padl jackpot dosahující 66 milionů liber (2,4 miliardy korun). Jde o dvojnásobek dosavadního maxima.

O nezdaněnou výhru se rozdělí dva sázkaři, jeden z nich se už podle webu The Telegraph přihlásil.

„Vyzýváme všechny naše hráče, aby si zkontrolovali tikety; máme samozřejmě připravenou spoustu šampaňského na ledu, jímž uvítáme tyto vítěze v klubu milionářů národní loterie,“ uvedl mluvčí společnosti.

Sobotní tah přitáhl mnohem více sázejících než obvykle. Dosavadní rekordní výhra v britské loterii dosáhla 22,6 milionu liber a je stará už 20 let. Mnohem více však získali britští vítězové celoevropské hry EuroMillions. V roce 2011 v ní vyhrál skotský pár 161 milionů liber.

Velká Británie založila národní loterii v dnešní podobě v roce 1994. Hru, která se losuje dvakrát týdně, provozuje společnost Camelot, která týdně odvádí na charitu 34 milionů liber.

Rekordní výhra ve Velké Británii padla v den, kdy se v jackpotu americké loterie Powerball nahromadilo bezmála 950 milionů dolarů (více než 23,5 miliardy korun), což představuje světový rekord. V sobotním tahu Powerballu vyšla čísla, která nikdo neuhodl, takže se tato suma bude navíc dál zvyšovat.

Dosud nejvyšší loterijní výhra na území Severní Ameriky padla v březnu 2012. V konkurenční hře Mega Millions bylo v jackpotu 656 milionů dolarů, které si rozdělilo několik výherců.

 

Zdroj: ČTK

Britská národní loterie zaznamenala nový rekord, výherce bere jackpot ve výši 66 milionů liber Foto: Lucian Milasan / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. USA vyslaly bombardér nad Korejský poloostrov

    Společnost ·

    Americký bombardér B-52 dnes přeletěl nízko nad územím spojenecké Jižní Koreje. Šlo o demonstraci síly USA po středečním severokorejském jaderném testu, napsala agentu…

  2. Alter Eko: Vývoj měnové politiky v roce 2016

    Byznys ·

    Od krizového roku 2008 hraje měnová politika ve finanční světě velkou roli. Postupné oživování ekonomik ale vyvolává diskuzi o tom, zda je toto monetární inženýrství j…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.