Britská mediální skupina přiznala nelegální odposlouchávání celebrit

Nezákonné odposlouchávání telefonů celebrit dnes poprvé veřejně přiznala další velká britská mediální skupina Trinity Mirror. Podle BBC vydala prohlášení, v němž uvedla, že odškodnila čtyři osoby, které ji žalovaly za ilegální proniknutí do hlasových schránek.

Trinity Mirror, která vydává mimo jiné listy Daily Mirror, Sunday Mirror a Sunday People, sdělila, že postižené čtveřici rovněž zaslala omluvy. Výšku odškodného ale společnost nesdělila.

Již dříve nicméně přiznala, že urovnala šest podobných stížností na odposlechy hlasových schránek. Mezi stěžovateli byli například známý fotbalový trenér Sven Göran Eriksson nebo herec Christopher Ecclestone.

Skupina dříve dala najevo, že na urovnání možných sporů vyčlenila čtyři miliony liber (přes 140 milionů korun). Podle BBC ale nyní panuje přesvědčení, že už jde o osm až devět milionů.

BBC rovněž poznamenala, že u nejvyššího soudu je zaregistrováno 19 jiných oznámení na periodika Trinity Mirror kvůli odposlechům. Kromě toho prý dalších deset lidí dalo najevo, že hodlá ze stejného důvodu iniciovat soudní řízení se společností.

Skandál kolem Murdochova bulvárního listu NoW vypukl v roce 2011 a vedl k tomu, že nedělník po 168 letech existence zanikl. Na počátku aféry bylo zjištění, že novináři odposlouchávali hlasovou schránku unesené a později zavražděné dívky Milly Dowlerové. Později se ukázalo, že odposlechy, prováděné už od roku 2003, se zaměřily na mnoho dalších významných osob.

Londýnský soud začátkem letošního července uložil za účast ve skandálu tresty pěti lidem. Nejtěžší, 18 měsíců vězení, z nich dostal bývalý šéfredaktor NoW a později mluvčí premiéra Davida Camerona Andy Coulson.

Zdroj: ČTK

Britská mediální skupina přiznala nelegální odposlouchávání celebrit Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.