Britský komik Cohen daruje Syřanům postiženým občanskou válkou milion dolarů

Britský komediální herec Sacha Baron Cohen společně se svou ženou Islou Fisherovou darovali jeden milion dolarů na pomoc obětem války v Sýrii. Pár podle zpravodajského portálu CNN uvolnil peníze dvěma charitativním organizacím z Británie. Blíže jde o organizace Save the Children a Mezinárodní záchranný výbor (IRC). 

Polovina z prostředků putuje na sever Sýrie, kde bude očkováno 250 tisíc dětí proti spalničkám. Druhá polovina darovaných peněz je pak vyčleněna na vzdělávání, zdravotní péči, ubytování a kanalizace. Finanční prostředky mají sloužit rodinám s dětmi žijících na území Sýrie. Podle serveru CNN to uvedly charitativní organizace.  

„Potravin a léků je nedostatek a základní potřeby jsou nedostupné,“ řekl generální ředitel organizace Save the Children Justin Forsythe.

Organizace spojených národů odhaduje, že 7 milionů lidí opustilo Sýrii důsledkem občanské války. Lidé, kteří na území bojem zmítané země zůstali, potřebují pomoc.

Obě dvě charitativní organizace se v současné době snaží získat finanční prostředky. IRC chce do 31. prosince ještě navýšit vybranou částku 6 700 000 dolarů a finanční pomoc poskytnout více než ve 40 zemích světa. Organizace Save the Children se snaží sehnat 300 tisíc dolarů na její operace v Sýrii. V Austrálii rozená herečka Fisherová podporovala organizaci Save the Children již v minulosti. V roce 2013 se například objevila v její reklamní kampani. 

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Sacha Baron Cohen · Zdroj: Featureflash / Shutterstock.com

Britský komik Cohen daruje Syřanům postiženým občanskou válkou milion dolarů Foto: ČTK/ABACA/Dennis Van Tine; Sacha Baron Cohen

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.