Britové po referendu googlují následky, zajímají se i o irské pasy

Internetový vyhledávač Google uvedl, že po výsledcích čtvrtečního britského referenda lidé zvýšili vyhledávání o irských cestovních pasech. Z drtivé většiny šlo o vyhledávání ze Severního Irska. Britové také mimo jiné ve větší míře googlovali  heslo „Co se stane, když opustíme EU“ nebo „Přesun na Gibraltar.

Google hlásil po pátečním ohlášení výsledků prudký nárůst zájmu o výsledky hlasování, ale také základních otázek týkajících se důsledků referenda. Už osm hodin po uzavření hlasovacích místností Google oznámil, že počet otázek „Co se stane, když opustíme EU?“ se více než ztrojnásobil.

V celkovém počtu se tato otázka ocitla na čtvrtém místě. Na prvním je „Co to znamená opustit EU?“, na druhém „Co je EU?“ a na třetím „Které země jsou v EU?“. Na pátém místě se ještě ocitl dotaz „Kolik zemí je v EU?“.

Od Londýnských uživatelů Googlu pak podle BBC prudce narostlo vyhledávání pro heslo „Přesun na Gibraltar“.

Expert z Warvick Business School ale varoval, že tato data by měla být vykládána se zvláštní opatrností. Nejsou totiž známé skutečné objemy vyhledávání, takže i vrcholy ve specifické aktivitě mohou být způsobeny malým počtem lidí.

 

 

Zdroj: BBC, ČTK, Zet

 

Britové po referendu googlují následky, zajímají se i o irské pasy Foto: Castleski / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Putin dojednal s Čínou kroky k oživení obchodu

    Byznys ·

    Obchodní a hospodářská spolupráce patřila včera k hlavním tématům jednání ruského prezidenta Vladimira Putina v Pekingu. S prezidentem Si Ťin-pchingem kremelský šéf po…

  2. Kofola odstoupila od smlouvy o koupi WAD Group

    Byznys ·

    Nápojářská skupina Kofola odstoupila od smlouvy o koupi společnosti WAD Group, která ze 40 procent vlastní slovenské nápojářské seskupení Water Holding. Důvodem byly p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.