Británie vystoupí z EU bez dohody s Bruselem, hrozí Corbyn

Velké Británii hrozí, že vystoupí z Evropské unie bez toho, aniž by se s Bruselem dohodla na podmínkách odchodu. Ve středu o tom informoval vůdce britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn, podle kterého za to může vnitřní rozhádanost kabinetu premiérky Theresy Mayové.

„Tráví více času vyjednáváním mezi sebou,“ řekl v závěru sjezdu šéf Labouristické strany na adresu členů kabinetu. Podle Corbyna by byla jeho strana schopná uzavřít dobrou dohodu. Kdyby byla u moci, zajistila by prý neomezený přístup na jednotný trh EU.

Corbyn také řekl, že jeho strana se opět stává hlavní politickou silou v zemi a že stojí „na prahu moci“. Podle něj jen labouristé jsou s to opět sjednocovat stoupence a odpůrce brexitu.

 

 

Zdroj: ČTK

Británie vystoupí z EU bez dohody s Bruselem, hrozí Corbyn Foto: 1000 Words / Shutterstock.com: Vůdce britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn

reklama

Další články

  1. Úrokové sazby zůstanou beze změny, rozhodla ČNB

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky ve středu ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,2…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.