Británie uzavřela s Čínou dohody, které zajistí 2500 nových pracovních míst

Spojené království v tomto týdnu uzavřelo v Číně dohody, které přesahují hodnotu 9,3 miliardy liber (268,5 miliardy korun). Stalo se tak v rámci návštěvy britské premiérky Theresy Mayové. Díky novým dohodám vznikne v Británii 2500 pracovních míst. Informaci zveřejnila agentura Reuters.

Dohody, které se týkají řady sektorů, by podle britského ministra mezinárodního obchodu Liama Foxe měly britským firmám každoročně přinést na základě obchodní výměny na 59 miliard liber. Tato suma ale není konečná, neboť před podpisem jsou ještě další smlouvy.

Fox dodal, že britský finanční sektor získal dohody v hodnotě více než jedné miliardy liber, které zajišťují 890 pracovních míst.

Britská premiérka ukončila třídenní návštěvu Číny v pátek v Šanghaji.

Poté, co se v roce 2016 v referendu rozhodla opustit Evropskou unii, Británie se snaží obnovit svou pověst obchodní velmoci a doufá, že s druhou největší ekonomikou světa podepíše dohodu o volném obchodu. Čínský Li Kche-čchiang ve středu po setkání s Mayovou prohlásil, že „čínsko-britské vztahy se kvůli změnám ve vztazích mezi Británií a Evropskou unií nezmění“.

 

 

Zdroj: ČTK

Británie uzavřela s Čínou dohody, které zajistí 2500 nových pracovních míst Foto: ČTK/AP/Wu Hong: Britská premiérka Theresa Mayová s čínským prezidentem Si Ťin pchingem

reklama

Další články

  1. ČNB zvýšila úrokovou sazbu na 0,75 procenta

    Byznys ·

    Bankovní rada České národní banky se ve čtvrtek rozhodla zvýšit úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, vzrostla o 0,25 proce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.