Británie podpoří výzkum léčby eboly 6,5 miliony liber

Vláda Velké Británie a charitativní organizace Wellcome Trust vyzvaly světové vědce, aby se spojili ve výzkumu léčby viru ebola. Pro vědce je vyčleněno 6,5 milionu liber a své projekty mohou předkládat do 8. září. Ebole od února podlehlo přes dvanáct set lidí, především v západní Africe.

Projekty výzkumníků mají být zaměřeny na léčbu, prevenci a ochranu před smrtícím virem ebola. 

„Vážnost epidemie eboly v západní Africe vyžaduje rychlou reakci. Urychlený výzkum léčby by mohl rychlé šíření nemoci zastavit,“ řekl ředitel charity Wellcome Jeremy Farrar.

Tato organizace, která je podle Reuters jednou z těch, jež investují do charitativních projektů nejvíc, ohlásila také, že dá 40 milionů liber na dlouhodobý rozvoj vědy na africkém kontinentě.

Proti ebole není známá žádná vakcína ani lék. Světová zdravotnická organizace ale vzhledem k letošní epidemii povolila používat experimentální preparáty, které ještě nebyly testovány na lidech.

Britští vědci se domnívají, že nějaký druh léku nebo vakcíny proti ebole bude v rámci současné epidemie potřebovat na 30.000 lidí.

Zdroj: ČTK, Reuters

Británie podpoří výzkum léčby eboly 6,5 miliony liber Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Robert Fogel: ekonom, který bořil mýty

    Byznys ·

    Americký vědec a historik hospodářství Robert Fogel svými publikacemi překvapil v 60. a 70. letech jak odbornou, tak laickou veřejnost. Výzkumem založeným na pečlivé a…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.