British Airways zrušily několik letů ze dvou letišť v Londýně, výpadky se dotkly i linek do Prahy

Aerolinky British Airways, které v sobotu postihl výpadek počítačových systémů, zrušily i dnes několik letů ze dvou londýnských mezinárodních letišť Heathrow a Gatwick. Podle serveru BBC byla v ranních hodinách zrušena zhruba třetina plánovaných letů, což se dotklo i linek do Prahy.

„Co možná nejrychleji se snažíme vracet peníze nebo nabízíme nové linky klientům, jejichž lety byly zrušeny, nebo těm, kteří měli odcestovat v neděli a pondělí a už nechtějí využít letiště Heathrow a Gatwick,“ uvedl podle BBC mluvčí British Airways.

Cestujícím aerolinky doporučují, aby před cestou na letiště zkontrolovali svůj let na stránkách www.ba.com, nebo na stránkách letišť Heathrow a Gatwick.

Podle serveru BBC dnes v ranních hodinách ze dvou zmíněných letišť odletěla zhruba třetina spojů. Od 7:00 do 10:00 mělo z Heathrow a Gatwicku odletět 91 spojů British Airways, z nich bylo ale zrušeno 29 z letišti Heathrow a jeden spoj z letiště Gatwick do Amsterdamu.

Kvůli výpadku počítačových systémů bylo v sobotu zrušeno množství letů British Airways na letištích Heathrow a Gatwick. Opatření způsobilo na obou letištích chaos kvůli tisícům cestujících tlačících se v odbavovacích halách.

Společnost později uvedla, že nemá důkazy o tom, že by výpadek byl zaviněn kybernetickým útokem. Problém se podle šéfa společnosti Alexe Cruze týkal energetického zdroje.

Podle webu Letiště Václava Havla byly sobotní večerní lety British Airways zrušeny, stejně jako dva dnešní dopolední přílety. Zrušen je i jeden spoj British Airways z Prahy na letiště Heathrow s odletem ve 13:40, dvě ranní linky na téže londýnské letiště odletěly.

 

Zdroj: ČTK

British Airways zrušily několik letů ze dvou letišť v Londýně, výpadky se dotkly i linek do Prahy Foto: pio3 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. KLDR testovala nový systém protivzdušné obrany

    Společnost ·

    Severní Korea v nedli oznámila, že provedla test nového systému protivzdušné obrany. Na zkoušku dohlížel osobně vůdce KLDR Kim Čong-un, který zároveň nařídil masovou v…

  2. Italský soud zrušil zákaz aplikace Uberu v zemi

    Byznys ·

    Římský soud zrušil svůj zákaz používání aplikace společnosti Uber pro alternativní taxislužbu Uber Black v Itálii. O zákazu soud rozhodl na počátku dubna kvůli žalobě …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.