reklama

Brexit nutí šéfkuchaře J. Olivera zavírat jeho restaurace v Británii, pozornost přesouvá na zahraničí

Slavný britský šéfkuchař a nositel Řádu britského impéria Jamie Oliver zavře šest ze svých 42 italských restaurací v Británii. Důvodem jsou horší obchodní podmínky a klesající kurz libry po ohlášeném odchodu země z Evropské unie, napsala agentura AP.

Mohlo by vás zajímat

Pět Oliverových restaurací v Anglii a jedna ve Skotsku ukončí provoz v prvním čtvrtletí letošního roku. „Toto je náročný trh a po brexitu jej tlaky a nejistoty učinily ještě komplikovanějším,“ řekl výkonný ředitel Jamie Oliver Restaurant Group Simon Blagden. Propad hodnoty libry například zvýšil firmě náklady na nákup surovin v Itálii.

Uzavření se podle agentury AFP dotkne přibližně 120 zaměstnanců, což je méně než pět procent z celkové pracovní síly řetězce. Blagden slíbil, že těmto lidem nabídne jiná místa v rámci podnikatelské skupiny.

Firma chce s partnerskými subjekty zřídit 22 nových restaurací v zahraničí. V cizině má nyní společnost 36 provozoven.

Dvaačtyřicetiletý propagátor zdravého stravování Oliver si zajistil celosvětovou proslulost televizními pořady o vaření, které se vysílaly v desítkách zemí a knižními kuchařkami se svými recepty. V roce 2005 mu královna Alžběta II. udělila Řád britského impéria.

 

 

Zdroj: ČTK

Brexit nutí šéfkuchaře J. Olivera zavírat jeho restaurace v Británii, pozornost přesouvá na zahraničí Foto: chrisdorney / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sold Out Biz: Jak se vypořádat s odmítnutím

    Byznys ·

    Odmítnutí klientem je pro obchodníka denním chlebem. I proto je nutností se s ním naučit pracovat. Obávané „ne“ totiž nemusí být konečné. Jak s odmítnutím pracovat, ab…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.