Brexit má vliv na londýnské City, počet zájemců o práci klesl o 33 %

Rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii z loňského roku způsobilo pokles žádostí o klíčové pozice v londýnském City. Podle serveru The Gurdian došlo v červenci ve srovnání se stejným obdobím loňského roku k poklesu počtu pracovních pozic v londýnském City o 11 procent. Ruku v ruce s tím klesl zároveň zájem ze strany uchazečů o pracovní pozice v nejprestižnější obchodí čtvrti Londýna a to o 33 %.  

Headhunter ze společnosti Morgan McKinley Hakan Enver řekl, že City v důsledku brexitu přichází o talenty.

V posledních měsících i tak firma zaznamenává pozitivnější trend v nárůstu zaměstnanců. Jde přitom o období, kdy headhunteři očekávají pokles v žádostech o práci. Počet volných pracovních pozic byl ve srovnání s červnem o jedno procento vyšší. O práci se oproti předchozímu měsíci uchází o 12 procent více lidí. Což nasvědčuje pozitivnějšímu mezi měsíčnímu růstovému trendu. Meziroční výhled je oproti tomu ale značně horší. 

Enver si myslí, že současný trend způsobily obavy spojené se skutečností, že brexit může ukončit svobodu pohybu u státních příslušníků Evropské unie.

Společnosti v City změnily v souvislost s brexitem svůj jazyk. „Zaměstnavatelé a zaměstnanci mluvili o tom, zda musejí opustit Londýn. Nyní mluví o tom, kdy Londýn opustí,“ řekl Enver.

Britská centrální banka Bank of London požádala 400 bank, pojišťoven a velkých fondů, aby podrobnosti o svých plánech pojících se k brexitu předložily do 14. července. Největší zaměstnavatelé již odhalily své nadcházející plány.

Barclays a Bank of America pak na základě prohlášení přesouvají svůj personál do Dublinu. Morgan Stanley si na druhé straně vybral Frankfurt. JP Morgan si v Dublinu koupila blok s kancelářemi, který pojme až 1000 zaměstnanců. Ředitel firmy Jamie Dimon podle Guardianu ovšem minulý měsíc řekl, že počet pracovních míst bude záviset na požadavcích ostatních členských států EU.

 

 

Zdroj: The Guardian, Zet

Brexit má vliv na londýnské City, počet zájemců o práci klesl o 33 % Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Jak vypadá největší rival Modelu S?

    Tech ·

    Plug-in hybrid Karma byl v minulosti velkým rivalem vozu Tesla Model S. Firma Fisker Automotive ovšem v roce 2013 zbankrotovala a Tesla se spolehlivě stala jedničkou v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.