„Bratislavské módné dni“ přinesou do Prahy velkolepou show

Po úspěchu loňského ročníku se projekt „Bratislavské módné dni“ opět vrací do historických prostor Smetanovy síně Obecního domu v Praze. V úterý 19. září 2017 se zde představí to nejlepší ze slovenské módní scény doplněné o exkluzivní zahraniční hosty. Letos to ale nebude jen o módě, českému publiku projekt představí i krásu a umění Slovenska.

„Bratislavské módné dni v Praze nejsou jen o módě. Navzdory tomu, že během večera bude to hlavní, ale jde také o snahu zviditelnit krásu a umění Slovenska. Představíme také i charitativní rozměr akce. Pro hosty jsme připravili mnoho překvapení,“ říká autorka celé myšlenky a hlavní organizátorka Maria Rehakova. Zároveň dodává, že je mimořádně potěšena tím, že záštitu nad akcí převzali primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, primátor hlavního města SR Bratislavy Ivo Nesrovnal a velvyslanec Slovenské republiky v České republice Peter Weiss.

Velkolepé slavnostní zahájení večera obstará slovenský klavírní virtuóz Jozef Hollém společně se Sisou Lelkes Sklovskou. Následně se představí Andrea Verešová, která je nejen tváří BMD 2017 v Praze, ale také ředitelkou nadace nesoucí její jméno a spoluautorkou jedné z kolekcí.

Tvorbu slovenské módní elity budou během večera prezentovat Michaela Ľuptáková, Ida Sandor, Zuzana Haková, Katie Q., Jana Jurčenko, značka La Rena pod vedením návrhářky Renáty Kliskej a Hellenski by Emy Klein. Jejich kolekce předvedou mimo českých modelek i finalistky Miss Slovensko. Během večera přijdou na své i přítomní páni, pro které návrháři značky Nicollas Berenique připravili podzimní kolekci pánských obleků na míru, které předvedou zvučná jména slovenského i českého šoubyznysu.

České návrháře budou letos na přehlídce zastupovat Alice Abraham, značka Poner, Andrea Verešová a Zuzana Černá se svou kolekcí BLACKEVE. Londýnskou modu až po molo přinese britská módní návrhářka, která úzce spolupracuje s Vivienne Westwood při tvorbě korzetů – Belinda Chorley.

Velkolepým finále celé show vyvrcholí představení kolekce Veroniky Hložníkové, která exkluzivně pro tento večer navrhla modely šatů s folklórními prvky. Finále doplní svým představením americká zpěvačka Ali Caldwell, která zazpívá slovenskou lidovou píseň. Následně se na jednom pódiu setká se Sisou Lelkes Sklovskou, s níž si připravili společné překvapení. Závěrečný bod přehlídky obstará modelka Andrea Verešová v modelech s lidovou tématikou od Veroniky Hložníkové spolu s dětmi, které předvedou tradiční slovenské kroje

O hudební dramaturgii celého večera se postará úspěšný hudebník Martin Valihora, speciální set pro samotné přehlídky namixuje rezident klubu Ministry of Fun Banská Bystrica a nově založeného klubu Epic v Praze - DJ Dave.

 

 

Zdroj: Zet

· Zdroj: BMD

· Zdroj: BMD

· Zdroj: BMD

· Zdroj: BMD

„Bratislavské módné dni“ přinesou do Prahy velkolepou show Foto: BMD

reklama

Další články

  1. Juncker vyzývá k větší jednotě EU

    Společnost ·

    Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker ve středu v Evropském parlamentu představil svou vizi budoucnosti Evropské unie. Ve zprávě o stavu společenství se vy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.