Bouře Ophelia udeřila v Irsku, o elektřinu připravila okolo 5000 lidí

Bouře Ophelia, která dnes dorazila k Britským ostrovům, už zasáhla jihozápadní Irsko. Silný vítr tam vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení. Bez elektřiny se ocitlo asi 5000 lidí, informovala tamní policie. Meteorologové rovněž vydali varování pro Skotsko, Wales a severní Anglii.

Irská policie vyzvala motoristy a cyklisty, aby vůbec nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné. Lidé by se podle ní neměli raději vydávat k pobřeží, protože to může být nebezpečné. Poryvy větru mohou dosáhnout až rychlosti 150 kilometrů v hodině.

Irská vláda už dříve vyhlásila nejvyšší stupeň pohotovosti v několika okresech na západě země. Vláda uvedla do pohotovosti armádu. Ophelia se předtím přehnala Atlantikem jako hurikán, cestou k evropskému pobřeží ale zeslabila na bouři.

 

 

Zdroj: ČTK

Bouře Ophelia udeřila v Irsku, o elektřinu připravila okolo 5000 lidí Foto: Windy.com

reklama

Další články

  1. Vítězem rakouských voleb je populismus

    Společnost ·

    V rakouských parlamentních volbách zvítězil populismus a alpská země se tak posunula výrazně doprava. Po nedělních parlamentních volbách o tom alespoň referují německá…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.