BNP Paribas se po ztrátě v předchozím kvartálu ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku

Největší francouzská banka BNP Paribas se ve třetím čtvrtletí díky dobrým výsledkům v divizi investičního bankovnictví vrátila k zisku. Čistý zisk jí stoupl o 11 procent na 1,5 miliardy eur (41,6 miliardy Kč).  Banka se tak vrátila do černých čísel poté, co jí pokuta za porušení amerických sankcí způsobila těžké ztráty v předešlém kvartálu.

Příjem bankovní společnosti v letošním třetím kvartálu stoupl o 3,9 procent na 9,5 miliardy eur. V divizi investičního bankovnictví, kterou trhy po urovnání s americkými úřady pozorně sledovaly, se příjmy zvýšily o skoro tři procenta. Naznačuje to, že vztahy BNP s klienty skandál nezasáhl, napsala agentura Reuters.

Pro BNP Paribas to bylo poprvé od finanční krize v roce 2008, kdy se ocitla v červených číslech. Ztrátu jí tehdy způsobila pokuta skoro devět miliard dolarů, na které se BNP dohodla se Spojenými státy kvůli porušování amerických sankcí vůči Súdánu, Íránu a Kubě.

Banka vznikla v roce 2000 fúzí státní banky Banque Nationale de Paris a investiční banky Paribas. V současnosti je největší francouzskou bankou podle výše aktiv zapsanou na burze.

Zdroj: ČTK

BNP Paribas se po ztrátě v předchozím kvartálu ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.