BMW a Mercedes-Benz loni prodaly rekordní počet automobilů

Německý výrobce automobilů BMW prodal loni více než dva miliony vozů. Díky poptávce v Číně a ve Spojených státech se jejich odbyt zvýšil o osm procent. Čtyři roky za sebou vykazují zisky německého rivala Mercedes-Benz růst. Za loňský rok prodali 1,6 milionu vozidel. 

Rekordu podle dnešního sdělení Mercedesu-Benz dosáhla automobilka v každém z uplynulých 12 měsíců.

Podle vyjádření zástupců BMW bylo loni největší zájem o sedany řady 3 a řady 5. Za celý rok automobilka prodala dohromady 2 117 965 vozidel hlavní značky BMW a značek Mini a Rolls-Royce. Zatímco dodávky aut značky BMW byly vyšší o skoro desetinu, prodej aut značky Mini se za celý rok snížil o necelé procento. Důvodem je přechod na modely nové generace. Už v prosinci ale data ukazují na nárůst poptávky o více než pětinu, což byl rekord za tento měsíc. Rekordní prodejní rok naopak podle dřívějších zpráv zažil Rolls-Royce, když loni poprvé v historii firmy prodal přes 4000 aut.

Na pozici světové jedničky na trhu s luxusními auty si dělají zálusk němečtí konkurenti Audi z koncernu Volkswagen a Mercedes-Benz ze skupiny Daimler, kteří by BWM chtěli časem předstihnout.

Koncern Daimler dnes oznámil, že za celý loňský rok prodal 1 650 010 milionu vozidel své hlavní značky Mercedes-Benz. Napomohla tomu poptávka v USA a v Číně, kde se za celý rok prodalo více než 281 000 mercedesů a odbyt tam stoupl o 29 procent. Čína se tak pro automobilku poprvé stala největším trhem po USA.

 

Zdroj: ČTK

 

BMW a Mercedes-Benz loni prodaly rekordní počet automobilů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.