Bloomberg: Apple začne příští rok vyrábět tablet s úhlopříčkou 12,9 palců

Americká společnost Apple by mohla již na začátku roku 2015 nový model tabletu iPad s úhlopříčkou 12,9 palců. Větší verze iPadu, který by tak téměř dosáhl velikosti notebooku MacBook, by měla Applu pomoci s problémem klesajícího prodeje počítačových tabletů. 

Podle Bloombergu pracuje Apple s dodavateli na větších zařízeních s dotykovou obrazovkou déle než rok.

Zpráva se objevila v době, kdy se Apple potýká s klesajícím prodejem svých tabletů s úhlopříčkou 7,9 palce a deset palců. Odbyt slábne, protože lidé nevyměňují iPady za nové tak často, jak se čekalo, podotkla agentura Reuters. Oslabují jej ale i větší chytré telefony, které vyrábí konkurenční jihokorejská firma Samsung Electronics a další rivalové.

Apple svým prvním iPadem v roce 2010 vytvořil celý trh tabletů. V letošním druhém čtvrtletí ale klesl odbyt iPadů meziročně o osm procent na 13,2 milionu kusů.

Apple by měl podle očekávání v září představit svůj nový chytrý telefon iPhone se čtyřpalcovým displejem.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Bloomberg: Apple začne příští rok vyrábět tablet s úhlopříčkou 12,9 palců Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.