Blockchain nejsou kryptoměny, decentralizovanou databází lze využít i v nemovitostním trhu

Trh s nemovitostmi bude další oblastí, která využije potenciál blockchainu. Konkrétně pak jde o decentralizovanou databází uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů. Jsou přitom chráněny proti neoprávněnému zásahu, jejich rysem je decentralizace a transparentnost. Na této technologii  je vybudován svět kryptoměn. Blockchain už ale není pouze o digitálních měnách. Z transparentních transakcí v řetězci blockchain začínají již profitovat i prodávající a kupující na realitním trhu. Devět odborníku ze světa nemovitostí řeklo internetovému magazínu Forbes, proč právě blockchain může představovat revoluci v jejich oblasti.

1. Technologie blockchainu zvýší bezpečnost a transparentnost

Mnoho zpráv a komentářů varuje před blockchainem a kryptoměnami ve spojitosti s bezpečnostními riziky. Pravdou ale je, že blockchain nabízí větší bezpečnost a transparentnost při obchodu s nemovitostmi jako nikdy před tím. Joshua Fraser ze společnosti Data Nerds Forbesu řekl, že je zapotřebí nalézt firmy, které nabízejí řešení, která jsou při zavádění blockchainu srozumitelná. Člověk si totiž nemůže zahrávat s něčím, čemu nerozumí.

2. Blockchain naruší odvětví nemovitostí

Co by se stalo, kdybyste mohli označit všechny předchozí vlastníky nemovitostí s absolutní jistotou? Dokonce sloučení nebo rozdělení pozemků může být s ohledem na technologii blockchain jednodušší. Domnívá se to alespoň Marc Rutzen ze společnosti Enodo Inc.

3. Relevantní informace jsou k dispozici na konkrétních místech

Blockchain je tajemným a riskantním místem pro mnoho lidí, kteří jej spojují s volatilními kryptoměnami. Existují ale firmy a profesionálové, kteří uskutečnili transakce s nemovitostmi na blockchainových platformách. Brion Crum z firmy Caliber doporučuje oslovit firmy, které se touto formou obchodu s nemovitostmi zabývají. Mohou vám dát důležité poznatky, jak se v této oblasti pohybovat.

4. Vzdělávání a podpora státu pomůže k aplikaci blockchainu do trhu s nemovitostmi

Blockchain zcela změní způsob transakcí s nemovitostmi. Podle Angely Yaunové z firmy Day Realty Group čeká blockchain velká cesta za jeho legalizací. Tomu by měly napomoci regulace. Ve chvíli, kdy se zřídí orgán, který bude oprávněn dohlížet nad blockchainovými technologiemi, tak můžeme začít podle Yaunové se vzděláváním realitních makléřů.

5. Blockchain vytvoří sekundární trh

Podle Seana Lyonse je nejzajímavější věcí na blockchainu vytvoření sekundárního trhu. To v konečném zúčtování spojí síť nemovitostí v organizovaný a efektivní trh. Tento nový trh podle Lyonse umožní efektivněji navyšovat kapitál, který otevře více příležitostí pro nové investice.

6. Blockchain by měl být integrován do celého řetězce hodnot

Podle Garratta Hasenstaba z firmy The Mountain Life Company blockchainová technologie naruší trh s nemovitostmi nejvíce v celém století. „Od crowdfundingu a digitalizace investic do majetku, po standardizaci transakcí a postupů v oblasti nemovitostí se dívejte po příležitostech, jak integrovat a koordinovat blockchain napříč vašemu profesionálnímu hodnotovému řetězci,“ řekl Hasenstab portálu Forbes.

7. Přijetí začíná učením, adaptabilitou a aplikováním

Stejně jako v oblasti internetu, tak i v oblasti blockchainu je zapotřebí se vzdělávat, učit se a přizpůsobovat se nově vznikající technologii. Domnívá se to alespoň Dave Zirnhelt ze společnosti Snap Up Real Estate. Namísto toho, abyste ji ignorovali, zapojte se do ní a ovlivňujte zavádění blockchainové technologie ve vašem oboru.

8. Blockchain změní podobu výměny dat

Blockchain je podle Matthewe Murphyho z firmy Renren transformační technologií, která může změnit podobu výměny dat, provádění transakcí a vytváření hodnot. Má potenciál změnit většinu průmyslových odvětví a může představovat jasnou budoucnost inovací.

9. Blockchain není kryptoměna

„Naše firma se zabývá výzkumem technologie blockchainu. Jedinou věc, které musí odborníci porozumět, je skutečnost, že blockchain není kryptoměna. Blockchain je veřejná kniha. Umožňuje nám zlepšit proces domácího titulu,“ říká Jeremy Brandt z firmy We Buy Houses. Kryptoměny jsou naopak založeny na blockchainu, samy o sobě jsou ale vysoce spekulativní.

 

 

Zdroj: Forbes, YRN

Blockchain nejsou kryptoměny, decentralizovanou databází lze využít i v nemovitostním trhu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. USA ujistily Rusko, že nechystají další sankce

    Společnost ·

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dopisem sdělila ruskému velvyslanectví ve Spojených státech, že Washington se v dohledné době nechystá uvalit na Ru…

  2. V EU klesl v březnu prodej aut o pět 5,3 %

    Byznys ·

    Prodej nových osobních aut v EU se v březnu poprvé v letošním roce snížil. Celkem bylo zaregistrováno více než 1,79 milionu vozů, o 5,3 procenta méně než ve stejném mě…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.