BlackBerry údajně plánuje vybavit svůj chytrý telefon operačním systémem Android

Kanadský výrobce mobilních telefonů BlackBerry zvažuje, že svůj nadcházející smartphone vybaví operačním systémem Android od internetového giganta Google. Někdejší dominant na poli chytrých telefonů tak tímto krokem přiznává, že jeho platforma BlackBerry 10 nedokázala dostatečně oslovit zákazníky. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podíl firmy na trhu se nyní pohybuje pod jedním procentem, před šesti lety činil zhruba 20 procent.

Podle agentury Reuters není jasné, zda by bylo rozhodnutí společnosti začít používat systém Android předzvěstí konce platformy BlackBerry 10, kterou firma uvedla na trh začátkem roku 2013. BlackBerry 10 sice měla dobré recenze, v konkurenčním boji s telefony se systém Android a s přístroji Apple se jí však nedaří. Především kvůli nedostatku dostupnosti některých aplikací.

„Nechceme komentovat fámy a spekulace. Nadále však stojíme za operačním systémem BlackBerry 10, který poskytuje nesrovnatelné výhody v oblasti bezpečnosti a výkonu,“ reagovala na informace agentury Reuters společnost BlackBerry. Mluvčí společnosti Google situaci odmítl komentovat.

Zdroje agentury Reuters uvedly, že firma pravděpodobně použije Android v zařízení, které uvede na trh na podzim. Nový přístroj bude kombinovat dotekovou obrazovku s tradiční klávesnicí. Zařízení tak může přilákat ty, kteří stále používáte starší BlackBerry s klávesnicí, ale chtějí mít přístup k více aplikacím, které nabízí Android.

 

Zdroj: Reuters, ČTK

BlackBerry údajně plánuje vybavit svůj chytrý telefon operačním systémem Android Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.